Vida için resmi teklif var mı? Şenol Güneş açıkladı...

Vida için resmi teklif var mı? Şenol Güneş açıkladı...
Yayınlanma Tarihi: 08.08.2018 19:35 | Değiştirme Tarihi: 08.08.2018 19:35

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş LASK Linz maçı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş LASK Linz maçı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

İşte Şenol Güneş'in açıklamaları:

 

"Avrupa'da her maç önemli, ilk maçta gol yemeden kazanmak önemlidir. Gücümüzü biliyoruz. Rakibin 3 senedir birlikte oynayan bir takımı var. Umarım hem güzel oynarız, hem kazanırız. O gücümüzün olduğunu da biliyorum."

 

"Vida için resmi bir teklif geldiği bana söylenmedi"

 

"Transferle ilgili ay sonuna kadar zaman var. Giden, gelen olabilir. Kulübün şartları nedeniyle, transfer giden oyuncular üzerinden yürütüldüğü için sabırlı olmak gerekiyor. Bazen kalmasını istediğiniz oyuncular gidebilir, bazen almak istediğiniz olmayabilir. Vida için resmi bir teklif geldiği bana söylenmedi. Konuşulan çok şey var ama resmi teklif yok."

 

"Şu anda elimizdeki oyuncularla yarışacağız"


"Düşüncelerimizi paylaşıyoruz, yönetim de elinden gelen gayreti gösteriyor. Umarım en iyi sonuç ortaya çıkar. Şu anda elimizdeki oyuncularla yarışacağız. Bunların bazıları hazır, sonradan gelen arkadaşlar var."

 

"Takım demek, yönetimin, hocaların, personelin, hatta medyanın birlikte olduğu bir takımdan bahsediyoruz. O havayı yakalamış değiliz. İlk maçın şartları farklıydı, bu maç farklı olacak. Lige başladıktan sonra 4-6 hafta içinde takım belli seviyesini gösterir."

 

"Maçlarımızı kazanabileceğimizi düşünüyoruz"

 

"Giden oyuncularımız olabiliyor, bu yine mümkün olabilir. Şu aşamada maçlarımızı kazanabileceğimizi düşünüyoruz. Sabırlı olup, çok çalışarak, çok isteyerek önümüzdeki maçları kazanmak istiyoruz."

 

"Adriano'nun durumu..."


"Adriano'nun durumu daha iyi ama kadroda olup olmayacağı bugünden sonra belli olacak. Tolga Zengin'in kaleciliğiyle ilgili yeni bir şey söylemeye gerek yok. Oyunculuk önce yetenek, sonra moral ile ilgilidir. Tolga'nın bize çok katkı yapacağını düşünüyorum."

 

"Negredo Galatasaray maçından beri sakat"


"Pepe fizik olarak kendine iyi bakan bir oyuncu, maçın şartları itibariyle onu değerlendirebiliriz. Ara verdi ama geç bıraktı, erken geldi. Negredo mesela daha az kamp yaptı. Galatasaray maçından beri sakat. Pepe zaten maç oynuyordu, kilosu da yok."

 

"Takımlar sonlara doğru düşebilirler"

 

"Çok yüksek tempoda oynadığınız zaman 90 dakikaya taşıyabilir misiniz? Fenerbahçe maçından da örnek verebiliriz. Takımlar sonlara doğru düşebilirler. Yorgunlukla beraber hata da gelebilir."

 

"Negredo idmana geldiğinde sakattı. 2 hafta dediler, daha fazla dediler, 10 gün sonra idmana geldi. Negredo, Mustafa, Larin, Umut fark etmez. Bazı transferleri giden oyunculara göre yapıyoruz, gitmeyince elimizde fazla oluyor."

 

"Ben hoca olarak her mevkide 4-5 oyuncu olsun isterim"


Mario Gomez ile Cenk vardı, Cenk niye oynamıyor deniyordu ama ikisini değiştirerek sezonu bitirdik. Ben hoca olarak her mevkide 4-5 oyuncu olsun isterim, diğerleri beklesin. Negredo da şu anda çalışıyor, kalırsa da duygusal kırılması olmaz, anlaşması var."

 

"Biz onları niye aldık?"

 

"Negredo'nun maliyeti yüksekse ve satarsan, kulübü de rahatlatırsın ve eline para geçer. Çünkü iyi bir oyuncu. En bilinmeyeni Larin'dir aslında. Biz onları niye aldık? Oynamaları için. Oynayıp taşırlarsa, biz hiçbirinin gitmesini istemeyiz."