Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Vasat yılın tek değişeni QNB logosu

Vasat yılın tek değişeni QNB logosu

Trabzonspor'un yeni sezon formaları nihayet görücüye çıktı... Sponsorluk anlaşması büyük başarı kabul ancak geçen sezon hayal kırıklığına uğratan tasarımlarda ne yazık ki pek bir değişiklik yok.

14.07.2016 12:28

Dünyanın en önemli bankaları arasında gösterilen Qatar National Bank ile yapılan göğüs sponsorluğu anlaşması sonrası 2 senedir reklamsız olan formaların yeni tasarımı son derece merak konusuydu. Çünkü Trabzonspor'un bir önceki sezon giydiği, taraftarı heyecanlandırmayan 'aceleye getirilmiş' formalar yoğun tepkilere neden olmuştu.

Ancak yeni tasarımlar da pek iç açıcı değil... Trabzonspor'un Nike anlaşması sonucu geçen sezon vasatı aşamayan forma tasarımlarında bu yıl değişen tek şey üzerindeki sponsor ismi... Öyle ki geçen yılın beyaz forması sadece sol taraftaki logonun altına bordo mavi şerit geçilerek yeni sezon forması yapılmış. Kumaş kalitesinin ya da terlemeyi önleyen hava deliklerinin taraftarları pek ilgilendirdiğini zannetmiyorum, çünkü estetik açıdan kötü olan bir forma satışları da doğrudan etkileyecektir.

TEK BİR SABİT FORMA TUTULARAK YENİ TASARIM YAPMAK ŞARTBordo forma ise tasarım ve renk açısından neredeyse geçen yılla bire bir aynı. Sadece formanın arka ve ön kısmını birleştiren yan dikişlerinin üzerinden beyaz şeritler geçiyor ki bu kadar basit ve anlamsız bir değişiklik 'hiç olmasa da olurdu' dedirtiyor. Formalar elbette ki taraftarlar için değil takım ve futbolcular için... Ancak forma satışı konusunda ciddi kazançlar elde etmek isteyen kulüpler tek bir sabit forma tutularak estetik tasarımlar çıkarmak zorunda. Geçen yıl bu formanın aynısını alan bir taraftarın yeniden aynı formaya para ödemesi, içine sinmese de kulübe katkı sağlamanın ötesine geçmeyecektır.

TEK ESTETİK SPONSORUN RENK UYUMU, TEK UMUT ÇUBUKLU FORMATrabzonspor'un görücüye çıkmayan 3. forması ise muhtemelen üzerine QBN logosu eklenecek çubuklu forma olacak. Yönetimin ve taraftarında da tek ümidi en azından o formanın biraz daha ilgi çekici bir görünüşe sahip olması... QNB'nin logosunun rekleri Trabzonspor ile uyumlu bu açıdan tek estetik görüntü oradaki renk uyumunda ortaya çıkmış. Umarım bordo mavili taraftarlar 'formayı güzel yapan üzerindeki armadır' sloganından yola çıkarak başkan Muharrem Usta'nın da müjdesini verdiği gibi 'Trabzonspor markasına yakışan' formalara gelecek yıllarda kavuşur.

 

Yorumlar | 0
üye profil