Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Van Persie'ye Çin'den transfer teklifi!

Fenerbahçe'de geldiğinden bu yana sakatlıklarıyla gündemde olan ve son iki maçta da kadroya giremeyen Robin Van Persie'ye Çin'den transfer teklifi var.

27.09.2016 10:33

Ersan Gülüm'ün formasını giydiği Çin'in Hebei takımının Hollandalı forvete devre arası için talip olduğu, bonservisine karşılık sarı-lacivertli takıma 12 milyon euro teklif ettiği ileri sürüldü. 

150 milyon lirayı gözden çıkardılar
Manuel Pellegrini'nin çalıştırdığı Çin ekibinin, RvP'ye ise yıllık 11 milyon eurodan 3 yıllık öneri getirdiği bildirildi. Uzakdoğu temsilcisi, bonservis ile beraber Van Persie için toplam 45 milyon euroyu (150 milyon TL) gözden çıkardı. İddialar bununla da sınırlı kalmadı. Hebei kulübünün Van Persie'ye önce İstanbul'da, sonra da Londra'da sağlık kontrolüne sokuldu.

Konseyden olumsuz haber geldi
Sağlık testlerinin sonuçları, Pekin'de bulunan Çin Spor Sağlık Yüksek Konseyi'ne gönderildi. Konsey, 33 yaşındaki yıldızın Çin'e transferine olumsuz yanıt verdi. Hebei'nin bu rapora rağmen van Persie'yi devre arasında renklerine katması bekleniyor.

Korumaya alındı
Devre arasında satılması kararlaştırılan Van Persie, ağır bir sakatlık geçirmemesi için korumaya alındı. Hafif bir sakatlığı dahi olsa riske edilmiyor, idmanlara çıkartılmıyor. Ancak ağrıları tamamen geçen tecrübeli futbolcu, dünkü çalışmaya da katıldı..

Yorumlar | 0
üye profil