Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Van Persie operasyonu

Van Persie operasyonu

Avrupa ile lig mücadelesinde Hollandalı oyuncunun kalitesinin çok önemli olduğunu düşünen Advocaat ve ekibi, Van Persie’den daha fazla verim almak için bazı formüller geliştirmeye çalışıyor.

19.10.2016 04:57

CELAL UMUT EREN
Dünyaca ünlü yıldız oyuncu Robin van Persie’nin form durumu ve performansı takım içerisindeki en önemli gündem maddesi olmaya devam ediyor.

Tecrübeli futbolcunun büyük potansiyelini çok iyi bilen Dick Advocaat da bu konu üzerine ekstra yoğunlaşıyor. Sezonun kalan bölümünde hem Avrupa hem de lig mücadelesinde Van Persie’nin kalitesi ve deneyiminin çok önemli olduğunu düşünen Advocaat ve ekibi, bazı formüller geliştirmeye çalışıyor.

Fiziksel sorunlarını büyük ölçüde atlatan Hollandalı golcünün performans ve özgüven olarak geri dönüşünün sağlanması için özel hamleler yapıldı.

10 numara bölgesinde görev alan Van Persie’nin serbest rolde merkezde oynaması, oyunu kurma sorumluluğu alması ve forvet hattına sık sık girip çıkması istendi. Duran toplarda da Van Persie’ye yetki verildi. Hem kornerler hem de kaleye yakın frikiklerde topun başına geçen deneyimli oyuncu böylece takım içi liderliğini de aldı.

Yorumlar | 0
üye profil