Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Van Persie'den milli takım açıklaması! Bıraktı mı?

Van Persie'den milli takım açıklaması! Bıraktı mı?

12 yıl sonra yeniden De Kuip'in çimlerine ayak basan Robin van Persie, Hollanda basınına verdiği demeçte, "Milli Takıma çağrılmadığımı öğrendiğim ilk anda çılgına döndüm" diye konuştu.

09.12.2016 12:52

Fenerbahçe'nin Hollandalı süper starı Robin van Persie, 12 yıl aradan sonra ilk kez, eski takımı Feyenoord'un evi De Kuip'te sahaya çıktı. Hollanda basınına geniş kapsamlı bir röportaj veren 33 yaşındaki futbolcu; Hollanda milli takımı ve Portakalların teknik direktörü Danny Blind'le olan ilişkisi hakkında konuştu. 

"Milli takımı bırakmadım" 

Hollanda Milli Takımı için görev almaktan gurur duyduğunu söyleyen van Persie, "Bu, her zaman ifade ettiğim bir durum ve düşüncemin aniden değişmesi için de herhangi bir sebep göremiyorum. Elbette bir süre çağrılmayınca bazı dedikodular otomatik olarak konuşulmaya başlanacaktır ancak, Milli takımdan emekli olduğum veya artık gelmek istemediğim gibi söylentiler doğru değil. " diyerek, hala göreve hazır olduğunu belirtti. 

"Birazcık çıldırdığımı söyleyebilirim" 

En son Ekim 2015'teki Çek Cumhuriyeti maçında kadroya alınan ve o zamandan bu yana milli göreve çağrılmayan van Persie, Blind'in bu kararıyla ilgili olarak ise "Kadroya dahil edilmediğimi ilk öğrendiğimde açıkcası birazcık çıldırdığımı söyleyebilirim. Ama sonuçta takımın teknik direktörü o ve bu da onun en doğal hakkı. Ama Danny, van Gaal'in yardımcılığını yaptığı sırada da beni gözlemliyordu ve onunla yıllardır tanışıyoruz. Bu nedenle bana bir telefon açıp, kadroya alıp almadığını söyleyebilirdi. Bilirsiniz benimle telefonda konuşmak gayet normal bir durumdur... " ifadelerini kullanarak, kendisine biraz kırıldığını da belli etti.

Yorumlar | 0
üye profil