Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Van der Wiel'in davranışları tartışma konsu oldu

Emmanuel Emenike ile birlikte süresiz olarak kadro dışı bırakılan Van der Wiel'ın davranışları Feberbahçe'de tartışma konsu oldu

18.12.2016 14:04

Emmanuel Emenike ile birlikte kadro dışı kalan Gregory van der Wiel, sezon başından bu yana takımın tepkisini çekiyordu.  Kaybedilen bir maç sonrası soyunma odasında Wiel’in umursamaz davranışlarına kızan kaptan Volkan’ın, “Bu kadar rahatlık olmaz, hemen telefonuna koşuyor. Bu nasıl bir adam? Ortam gerilmesin diye sesimi çıkarmıyorum” dediği öğrenildi.

Teknik Direktör Dick Advocaat tarafından takımda düşünülmeyen iki oyuncunun devre arası transfer döneminde gönderilmeleri amaçlanıyor. Özellikle Van der Wiel konusunda kulüp içerisinde büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Sezon başında büyük umutlarla sağ beke alınan 28 yaşındaki oyuncuya, PSG’deki sözleşmesi bittiği için bonservisi bedeli ödenmemişti.

Sezon başı kampında iyi bir görüntü veren Hollandalı sağ bek, haftalar ilerledikçe ilginç bir şekilde farklı bir görüntü oluşturdu. Vurdumduymaz ve isteksiz tavırlarıyla tepki çekmeye başlayan Wiel’den başta takım kaptanı Volkan Demirel olmak üzere birçok ismin rahatsız olduğu kaydedildi. Wiel’in özellikle ligin ilk haftalarında alınan kötü sonuçların ardından daha soyunma odasından çıkmadan hemen telefonuna koşması, maçtan bağımsız hareketler yapması, yenilgileri fazla önemsememesi Volkan Demirel ve takım arkadaşlarının tepkisini çekti.

Hatta kaptan Volkan’ın özellikle ilk haftalarda alınan bir mağlubiyet sonrası soyunma odasında umursamaz hareketler yapan Van der Wiel için “Bu kadar rahatlık olmaz, hemen telefonuna koşuyor, umurunda bile değil. Bu nasıl bir adam? Ortam gerilmesin diye sesimi çıkarmıyorum” dediği de öğrenildi.

Ayrıca Van der Wiel’in kötü sonuçlardan sonra sosyal medyada bambaşka paylaşımlarda bulunması ve takımdan kopuk bir izlenim sergilemesinin de sıkıntı yarattığı ifade edildi.

Takımın en zayıf ismi

Sezon başından bu yana  bekleneni veremeyen Van der Wiel, fiziksel açıdan takımın en zayıf isimlerinden biri. Hollandalı oyuncu özel çalışma programları verilmesine rağmen bir türlü toparlanamadı. Sabah 9 akşam 5 mesaisi uygulansa da sonuç alınamadı.

Son dönemde takım arayışı içinde olan, ayrılığı iyice kafasına koyan tecrübeli sağ bek, ağrıları olduğunu gerekçe gösterip çalışmalara da çıkmamaya başladı. Amed Sportif maçının kadrosunda yer almak istememesi bardağı taşırdı.

Çalışmayan, takım disiplinini bozan ve kafasına göre hareket etmeye başlayan Wiel’e, Teknik Direktör Advocaat da fazla dayanamadı. Hollandalı oyuncunun Arap kulüpleriyle temas halinde olduğu bildirildi.

Vukuatların adamı!

Gregory Van der Wiel’in kariyerinde yaşadığı düşüş dikkatlerden kaçmıyor. Geçen sezon da Fransa’da PSG takımı içerisinde adeta istenmeyen adam haline gelen Wiel, sıkıntılı bir ayrılık yaşamıştı. Takımın o dönemki yıldızı Zlatan Ibrahimovic ile soyunma odasında bir kavga yaşayan Hollandalı oyuncu, arkadaşlarının tepkisini çekmişti. Hatta antrenör Laurent Blanc ile anlaşamayan 28 yaşındaki sağ bek, bu tavrını Fenerbahçe’de de devam ettirdi.

Yakın arkadaşlar

Sarı-lacivertlilerde kadro dışı kalan iki isim; Van der Wiel ile Emmanuel Emenike’nin yakın arkadaş olmaları da dikkat çekiyor. İki oyuncu saha içinde olduğu kadar saha dışında da iyi vakit geçiriyor.  Hem performans olarak yerinde sayan hem de gelecek adına umut vermeyen Emenike ve Van der Wiel ikilisi bütün uyarılara da uymayınca süresiz olarak kadro dışı bırakıldı.

Van der Wiel bu sezon Fenerbahçe’de 12 kez maça çıktı. Hollandalı sağ bek, sadece 1 kez asist katkısı yaparken, bin 35 dakika süre aldı.

Yorumlar | 0
üye profil