Uzmanların ortak görüşü: "Casillas futbolu bırakmalı"

Porto'nun 37 yaşındaki file bekçisi Iker Casillas'ın geçirdiği kalp krizi sonrasında sahalara dönmesinin zor olduğunu ifade ediliyor.

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2019 11:32
Değiştirme Tarihi: 03.05.2019 11:33
Uzmanların ortak görüşü: 'Casillas futbolu bırakmalı'

Geçtiğimiz Çarşamba günü antrenman sırasında kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan ve durumunun kontrol altına alındığı Iker Casillas'ın sağlık durumunun bir daha futbol oynamaya elvermeyeceği belirtiliyor. Doktorlar, tecrübeli kalecinin sağlık durumundan endişe ediyor ve kesinlikle futbolu bırakması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Sahalara dönmesi tehlikeli

Çeşitli yayın organlarına konuşan uzman doktorlar, "Vücudunun nasıl iyileştiğini görmek için beklemek zorunda kalacağız ve daha sonra gireceği sıkı tıbbi testlerin sonuçlarını incelemek zorundayız" ve "Fiziksel olarak eğer iz yoksa, kasın iyileşme olasılığı var. Üç ila altı aylık bir süre zarfında durum değerlendirilebilir." şeklinde açıklmalalar yaptı.

Geçirdiği ameliyatın ardından  sosyal medya hesabından "Her şey kontrol altında. Biraz ani oldu; ama şimdi tamamen iyiyim. Herkese mesajları, destekleri ve sevgileri için çok teşekkür ederim" sözlerini sarf eden yıldız futbolcunun, tekrar futbol sahalarına dönmesinin zor olduğu dile getiriliyor. Uzmanlar, kalbine stent takılan birinin yaşı ve geçirdiği ağır rahatsızlık düşünüldüğünde Iker Casillas’ın futbolu bırakabileceğini söylüyorlar.

İspanya Milli Takımı formasıyla bir Dünya Kupası, 2 Avrupa şampiyonluğu kazanan Casillas'ın, altyapısından beri yıllar boyu formasını giydiği Real Madrid'de 3 UEFA Şampiyonlar Ligi, 5 La Liga, 2015'ten beri oynadığı Porto'da ise bir lig şampiyonluğu bulunuyor.