Ünlü teknik direktörden üzücü haber: Mustafa Reşit Akçay entübe edildi

Türk futbolunun deneyimli teknik direktörlerinden ve TFF 1. Lig ekiplerinden Kocaelispor'un başında bulunan Mustafa Reşit Akçay'ın enfeksiyon tedavisi sonrası akciğerlerinde ümit edilen olumlu tepkinin görülmedi, bu nedenle de Akçay'ın entübe edildiği ifade edildi. Bu gelişme sonrası pek çok kişi Mustafa Reşit Akçay'a ne oldu, sağlık durumu ve son durumu nasıl? sorularının yanıtlarını merak etti. 

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2021 12:55
Değiştirme Tarihi: 22.06.2021 14:24
Ünlü teknik direktörden üzücü haber: Mustafa Reşit Akçay entübe edildi

Geçtiğimiz günlerde solunum şikayetiyle Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınana Mustafa Reşit Akçay'ın yoğun bakımdaki tedavisi sürüyordu. Akçay'ın sağlık durumuyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Sözcü'den Ümit Genç'in haberine göre Tecrübeli teknik adamın enfeksiyon tedavisi sonrası akciğerlerinde umulan olumlu tepki görülmediği için KTÜ Farabi Tıp Fakültesi’nde entübe edildiği aktarıldı. 

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Solunum yetmezliği nedeniyle halen yoğun bakım ünitemizde takip edilmekte olan hastamızın, solunum sıkıntısının derinleşmesi nedeniyle önce solunum cihazına bağlanmış, takiben kalp akciğer makinesine (ECMO) bağlanarak yaşamsal fonksiyonları kontrol altına alınmıştır. Hastamızın genel durumu ciddiyetini korumakta olup, halen yoğun bakım ünitemizde takip ve tedavisi devam etmektedir.

62 yaşındaki teknik adam daha önce corona virüse yakalanmış ve süreci oldukça ağır geçirmişti.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Başhekimliği, dün de Akçay’ın sağlık durumuyla ilgili şu bilgilendirmeyi yapmıştı: ”COVID-19 Hastalığı sonrasında evinde oksijen ve ilaç tedavisi görmekte iken, üç gün önce solunum sıkıntısının artması nedeniyle, başka bir kurumdan hastanemize sevk edilen Sn. Mustafa Reşit AKÇAY’ın hastanemiz yoğun bakım ünitesindeki takip ve tedavisi devam etmektedir. Hastamızın genel durumu orta düzeyde olup, yüksek akımlı oksijen altında ve ilaç tedavisi ile kan oksijen düzeyi normal sınırlarda tutulmaktadır. Genel durumunda bir iyileşme ya da kötüye gidiş gözlenmemiştir. Yoğun çaba ile hastamızın eski sağlığına kavuşması için gayret gösterilmektedir.”

Süper Lig'de ilk olarak Trabzonspor'u çalıştıran Mustafa Reşit Akçay, daha sonra Akhisar Belediye, Osmanlıspor, Konyaspor ve Ankaragücü'nde görev aldı.