Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Umarım sürpriz olur'

"Umarım sürpriz olur"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, sezon başından beri oynadıkları takımların en güçlüsü ile mücadele edeceklerini söyledi.

19.10.2016 04:57

SERDAR SARIDAĞ
Siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı Güneş, karşılaşmanın puan maçı olduğu kadar, bir test maçı da olacağını belirtti, “Futbol her türlü sonucun alınabileceği bir oyun. Şu an mağlubiyetimiz yok ancak galibiyetimiz de yok. Umarım sürpriz olur. Kağıt üzerinde baktığımız zaman Napoli favori” dedi.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Napoli’nin grupta favori olan takımlardan bir tanesi olduğunu söyledi, “6 puanla avantajlı. Güçlü bir takım, pozitif futbol oynuyor. Bizim için puan maçı olduğu kadar, bir test maçı da olacak” dedi.

Güneş, “Sezon başından beri oynadığımız takımların en güçlüsü ile oynayacağız. Buradan alacağımız puanlarla daha avantajlı olmak istiyoruz. Kendi futbolumuzu oynayarak, iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz” diye konuştu.

Tecrübeli çalıştırıcı, “Şampiyonlar Ligi’ndeki iki maçı da kazanabilirdik. Oyun olarak geride değildik. Napoli ile ne olacağını göreceğiz. Analiz ettiğimiz zaman pozitif oynayan, hızlı hücuma çıkan, öne basan ve sahanın her alanını kullanan bir takım. En iyi oyunumuzu oynayacağımızı düşünüyoruz. 3 puan çok önemli bir avantaj olacak. Beraberlik de kötü sonuç değil, kaybettiğimiz zaman bile doğru işleri yapıyorsak sevindirici bir durum” ifadelerini de kullandı.

Şenol Güneş, tedbirlerinin daha fazla olacağı bir maç olacağını kaydederek “Futbol her türlü sonucun alınabileceği bir oyun. Şu an mağlubiyetimiz yok ancak galibiyetimiz yok. Umarım sürpriz olur. Kağıt üzerinde baktığımız zaman Napoli favori. Kimin oynayacağını şu an bilmiyorum. Bilsem size de söylerim” yorumunu yaptı.

Gol mesajı gönderdi
Şenol Güneş, Aboubakar ile ilgili sorulan soruya ise şu yanıtı verdi: “Aboubakar’ı iyi takip ediyorsanız, gol atmadı daha. Gol atması için yarını (bugünü) bekleyeceğiz herhalde. Kimin oynayacağından çok birlikte nasıl oynayacağımızı göreceğiz. Kayserispor maçında oynadığımız tarzda oynamayacağız. Maçı iyi başlayıp, iyi bitirmek için çalışacağız. Korkmuyoruz, merak etmeyin. Kimse de korkmasın.”

‘Kazanmaya geldik’
Şenol Güneş ile birlikte basın toplantısına katılan Gökhan İnler, “Napoli grubun favorisi fakat biz Beşiktaş olarak oyunumuzu sahaya yansıtacağız. Maç Napoli için zor olacak. Son 2 maçı kaybettiler. Bu atmosferde oyuna iyi başlamamız lazım. Buraya kazanmaya, en iyi oyunumu oynamaya geldim” dedi. İtalyan gazetecinin “Seni biraz korkmuş görüyorum, endişeli misin? sorusuna Gökhan İnler, “Senin de ellerin titriyor” cevabını verdi.

Yorumlar | 0
üye profil