Ülkenin geleceği olarak görülüyordu: Futbolu bırakıp yeraltı dünyasına girdi, 11 yıl hapis cezası aldı

AIK Stockholm ve İsveç'in yeni yıldızı olarak gösterilen futbolcu Ilija Jurkovic, 4 yıl önce kariyerini sonlandırıp yeraltı dünyasına girdi. İlerleyen zaman içerisinde 3 silahlı soygun gerçekleştiren, 2 kez cezaevine girip çıkan Jurkovic, 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Jurkovic'in yöneltilen suçlama organize suç örgütü lideri olmak. İşte film gibi hikayenin ayrıntıları...

Yayınlanma Tarihi: 15.07.2021 18:11
Değiştirme Tarihi: 15.07.2021 18:11
Ülkenin geleceği olarak görülüyordu: Futbolu bırakıp yeraltı dünyasına girdi, 11 yıl hapis cezası aldı

Spor Arena'nın özel haberine göre, İsveçli futbolcu Ilija Jurkovic, AIK Stockholm altyapısından yetişti. Kulübün ve İsveç'in geleceği olarak gösterilen Jurkovic, AIK U19 takımıyla 4 maçta 10 gol atarak konuşulan bir isim olmaya başladı ve A takımla birlikte idmanlarda yer aldı. Kısa sürede İsveç Genç Milli Takımı'na çağrıldı ve Vasalund'a transfer olarak profesyonelliğe adım attı.

Haber ile ilgili metin girin!.


İKİ KEZ CEZAEVİNE GİRİP ÇIKTI

Ülkenin en yetenekli futbolcularından gösterilen Jurkovic 20 yaşında futbolu bırakarak yeraltı dünyasına katıldı. 24 yaşında ve şu ana kadar en az 3 silahlı soygun, dolandırıcılık silah kanununa muhalefet gibi suçlardan gözaltına alındı. Cinayete teşebbüsten yargılanıp delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı. Jurkovic daha önce muhtelif suçlardan iki kez cezaevine girip çıkmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

11 YIL HAPİS CEZASI ALDI

İsveç basınında yer alan habere göre Ilija Jurkovic, suç örgütü liderliğinden yargılandığı mahkeme sonucunda 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Uzun zamandır devam eden delil toplama ve dava süreci sonunda Jurkovic'in cezası önceki gün kesinleşti.

Haber ile ilgili metin girin!.

"PİŞMANIM" DEDİ

Cezasının açıklanacağı mahkeme oturumunda pişman olduğunu söyleyen 24 yaşındaki eski futbolcu, sakatlığı sebebiyle futboldan uzak kaldıktan sonra kendisinin bile şaşırdığı olay ve organizasyonlara katıldığını, bunun sebebini açıklamakta zorlandığını ifade etti.

Tutuklu yargılandığı dönemde İsveç'in EURO 2020 maçları sırasında bir paylaşım yapan Jurkovic; "Siz hapisteyken birlikte yetiştiğiniz arkadaşlarınızın böyle başarılara imza atması mutluluk verici. Basında hakkımda çok insafsız şeyler okuyorum. İsveç tarihinin en tehlikeli suç örgütü liderlerinin arasında gösteriliyorum. Bu haberler ve yorumlar abartı"

"POLİS SINIRI AŞARSA BEN DE AŞARIM"

Ilija Jurkovic'in bu işlere girişmesinde, futbolculuğunda da bağlarını koparmadığı çocukluk arkadaşlarının etkili olduğu, bu yolla mafyatik işlere giriştiği beiliniyor. Ilija Jurkovic futbolu hala sevdiğini söyleyip zaman zaman eski gözdesinden dem vursa da, "Polis eğer sınır aşarsa ben de aşarım" şeklinde verdiği beyanatlarla, tercih ettiği yeni yoldaki alakalarının çok başkalaştığını da gözler önüne sermişti.