Ukrayna formasında dikkat çeken detay

Ukrayna formasında dikkat çeken detay

A Milli Futbol Takımı'nın dün Konya'da Ukrayna ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmada, konuk takım formasındaki bir detay dikkat çekti.

07.10.2016 11:08

Torku Arena'da oynanan 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçında konuk takım Ukrayna sahaya özel olarak hazırlanan formayla çıktı.

Ukraynalı futbolcuların giydiği formada üzerinde Ukrayna ve Türkiye bayrakları yer alıyordu.

Maçtan notlar
Alman hakem
Mücadeleyi Almanya Futbol Federasyonu'ndan Manuel Grafe yönetti. Thorsten Schiffner ve Holger Henschel'in yardımcı hakem olarak görev alacağı müsabakanın dördüncü hakemi ise Marco Fritz oldu.

Ahmet Davutoğlu maçı izledi
Eski Başbakan, AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Türkiye ile Ukrayna arasında oynanan milli maçı protokol tribününden izledi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de protokoldeki yerini aldı.

Milli takımda 4 değişiklik
Terim, Çek Cumhuriyeti ile deplasmanda oynanan maçın 11'inde yer alan futbolculardan Serdar Aziz, İsmail Köybaşı, Okay Yokuşlu ve Kaan Ayhan'ın yerine Ömer Toprak, Hakan Balta, Caner Erkin ve Enes Ünal'a şans verdi. Kaleyi Volkan Babacan'a emanet eden Terim, defansı Şener Özbayraklı, Hakan Balta, Ömer Toprak ve Caner Erkin 4'lüsünden oluşturdu. Defansın önünde Ozan Tufan ve Mehmet Topal'ı oynatan Terim, orta alanda Hakan Çalhanoğlu ve Emre Mor'a forma verirken, ileri uçta ise Cenk Tosun ve Enes Ünal görev yaptı.

Stadyum Türk bayraklarıyla donatıldı
Taraftarlar, karşılaşmanın oynanacağı Konya Büyükşehir Stadyumu'na akın etti. Stadı tamamını dolduran taraftarlar, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' şeklinde slogan atarak teröre de tepki gösterdi. Stadyum tamamen dolarken, stadın tamamı Türk bayrakları ile donatıldı. Ayrıca tribünlerdeki koltuklara 40 bin adet Türk Bayrağı bırakıldı. Tribünlere 45 adet boyu 8 metre, eni ise 5 metre büyüklüğünde dev Türk bayrakları asıldı. Stadın dışarısındaki aydınlatma direklerinde ise 3 metre eninde, 5 metre yüksekliğinde 50 bayrak kullanıldı. Yaklaşık 300 Ukrayna taraftarı tribünlerde kendileri için ayrılan bölümde takımlarını destekledi.

Yorumlar | 0
üye profil