Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

UEFA'dan açıklama geldi! Fenerbahçe...

Fenerbahçe-Lokomotiv Moskova maçıyla ilgili spekülasyonlara UEFA yaptığı açıklamayla nokta koydu, bu konuyla ilgili defteri kapattı.

15.12.2015 15:08

UEFA Fenerbahçe-Lokomotiv eşleşmesi nedeniyle bir açıklama yaptı. Rusya ile Türkiye arasındaki gergin ilişkiler çerçevesinde, Avrupa Ligi kuraları öncesinde iki ülke takımlarını eşleştirmemek için özel bir çaba sarf etmeyeceğini açıklayan yetkililer, Fenerbahçe-Lokomotiv eşleşmesinin ardından da eğerlendirmede bulundu. 

Rus basınına konuşan ismi verilmeyen UEFA yetkilileri, maçların oynanacağı ülkeler, statlar veya tarihlerle ilgili bir değişikliğe gitmeyi düşünmediklerini belirterek, "Her iki maç da belirtilen tarihlerde kulüplerin statlarında yapılacak" ifadelerini kullandılar. Lokomotiv Moskovalı bazı yetkililerin İstanbul'daki ilk maçı tarafsız sahaya almak istedikleri yönünde açıklamalar yaptıkları ancak bu açıklamayla bu ihtimalin tamamen ortadan kalktığı ifade edildi. 

Güvenlik için teminat verdiler 

Ayrıca iki ülke arasındaki gergin durumun farkında olduklarını da dile getiren yetkililerin, her iki maçta da gerekli güvenlik tedbirlerinin alınacağını ve kaygı duyulmaması gerektiğini  belirttikleri kaydedildi. 

Yorumlar | 0
üye profil