Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
UEFA'dan Özbek'e 5 zor soru

UEFA'dan Özbek'e 5 zor soru

Nyon'da UEFA Finansal Kontrol Kurulu, Başkan Dursun Özbek'e erteleme talebi karşısında kritik sorular yöneltti. 70 milyon euro açığı nasıl kapatacaklarının altını çizdi.

05.12.2015 11:26

Nyon'da UEFA Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), G.Saray Başkanı Dursun Özbek'i sordukları sorularla adeta terletti. Şubatta yapılması beklenen toplantı öncesi Başkan Özbek konuşmasında, Ünal Aysal'ın bıraktığı enkazı devraldıklarını ve o dönemde bulunduğu asbaşkanlık görevinden itibaren mali tabloyu toparlamaya başladıklarını belirtti. Özbek, "Sunduğumuz belgelerde zararı 20 milyon euro'dan daha aşağılara çektiğimizi gösterdik. Mali disiplini oturtmaya başladık. Bize 1 yıl daha ek süre verin" diye savunma yaptı.

CFCB ise Özbek'e G.Saray'ın geleceğini netleştirecek 5 can alıcı soru yöneltti: 

1- İstifa eden eski başkanı neden ibra ettiniz? 

2- Asbaşkanlığınız döneminde transfer yapmadınız ama sezon başında transferlere davem ettiniz. Kadroyu indirdik dediniz ama gönderdiğiniz oyuncuların çoğu kiralık. Sizce geri dönebilirler mi? 

3- Mali tabloyu toparlıyorusunuz. Devre arası yeni çalıştırıcınızın isteğiyle transfer yapacak mısınız? 

4- 20 milyon euro'yu aşağı çektiniz ama 70 milyonluk açık için düşünceniz nedir? 

5- Bu şartlarda siz olsanız erteleme talebini kabul eder misiniz? Bu sorulara cevap niteliği taşıyacak icraatlar sarı-kırmızılılar'ın FFP'den kurtulmasını sağlayacak.

Yorumlar | 0
üye profil