UEFA'dan Özbek'e 5 zor soru

UEFA'dan Özbek'e 5 zor soru

Nyon'da UEFA Finansal Kontrol Kurulu, Başkan Dursun Özbek'e erteleme talebi karşısında kritik sorular yöneltti. 70 milyon euro açığı nasıl kapatacaklarının altını çizdi.

Nyon'da UEFA Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), G.Saray Başkanı Dursun Özbek'i sordukları sorularla adeta terletti. Şubatta yapılması beklenen toplantı öncesi Başkan Özbek konuşmasında, Ünal Aysal'ın bıraktığı enkazı devraldıklarını ve o dönemde bulunduğu asbaşkanlık görevinden itibaren mali tabloyu toparlamaya başladıklarını belirtti. Özbek, "Sunduğumuz belgelerde zararı 20 milyon euro'dan daha aşağılara çektiğimizi gösterdik. Mali disiplini oturtmaya başladık. Bize 1 yıl daha ek süre verin" diye savunma yaptı.

CFCB ise Özbek'e G.Saray'ın geleceğini netleştirecek 5 can alıcı soru yöneltti: 

1- İstifa eden eski başkanı neden ibra ettiniz? 

2- Asbaşkanlığınız döneminde transfer yapmadınız ama sezon başında transferlere davem ettiniz. Kadroyu indirdik dediniz ama gönderdiğiniz oyuncuların çoğu kiralık. Sizce geri dönebilirler mi? 

3- Mali tabloyu toparlıyorusunuz. Devre arası yeni çalıştırıcınızın isteğiyle transfer yapacak mısınız? 

4- 20 milyon euro'yu aşağı çektiniz ama 70 milyonluk açık için düşünceniz nedir? 

5- Bu şartlarda siz olsanız erteleme talebini kabul eder misiniz? Bu sorulara cevap niteliği taşıyacak icraatlar sarı-kırmızılılar'ın FFP'den kurtulmasını sağlayacak.

Görüntülenme : 310 Yayınlanma Tarihi: 05/12/2015 11:26:46

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin