UEFA, liglerle alakalı yeni model üzerinde çalışıyor!

UEFA, 55 üye ülke federasyonun da katılımıyla gerçekleştirdiği toplantıda, Avrupa'da futbolun geleceğine yönelik önemli kararlar alırken, sezonun devamının nasıl olacağına yönelik detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2020 20:59
Değiştirme Tarihi: 02.04.2020 20:59
UEFA, liglerle alakalı yeni model üzerinde çalışıyor!

Ülke liglerinin ne zaman başlayacağı ve bitirileceği merak konusu olurken, haziranda başlayarak ağustosta asona erecek bir modelin aynı zamanda yeni sezonun planlamasına da katkı sağlayacağından öne çıktığı bildirildi.

En çok merak edilen konulardan biriyse Avrupa Kupaları olmuştu. UEFA, Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçlarını ikinci bir karara kadar askıya aldığını açıkladı.

Bu durumda geleceği şimdilik belirsiz kalan Avrupa'nın bir ve iki numaralı kupalarının nasıl tamamlanacağı soru işareti oluştururken, İngiliz basınından konuyla ilgili bir iddia ortaya atıldı. Buna göre öncelikle ülke ligleri tamamlanacak. UEFA, ülke liglerinin ağustosta tamamlanmasının ardından, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi finallerini oynatmayı planlıyor.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde yarı finalden itibaren mini bir dörtlü turnuva yapılacak ve maçlar, finale ev sahipliği yapan kentlerde oynanacak.

Buna göre Şampiyonlar Ligi'nin yarı final ve finali İstanbul'da, Avrupa Ligi'nin yarı final ve finaliyse Polonya'nın Gdansk kentinin ev sahipliğinde düzenlenecek. (Milliyet)