UEFA Galatasaray'a ne yaptırım uygulayacak?

UEFA Galatasaray'a ne yaptırım uygulayacak?
Yayınlanma Tarihi: 19.01.2016 10:07 | Değiştirme Tarihi: 19.01.2016 12:36

Galatasaray ile ilgili şubat ayında yapılacak son yargılamada, ceza verilmesi kararı çıkarsa, sarı kırmızılıları bir dizi yaptırım bekliyor.

Galatasaray’ın finansal fair play kurallarına uymakta başarısız olduğunu vurgulayan UEFA, sarı kırmızılıların Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu’na sevkedildiğini, kesin kararın şubat ayı sonunda belli olacağını açıkladı.

Galatasaray ile ilgili şubat ayında yapılacak son yargılamada, ceza verilmesi kararı çıkarsa, sarı kırmızılıları bir dizi yaptırım bekliyor. UEFA’nın, sarı kırmızılı kulübü Avrupa kupalarından men edebileceği belirtilirken, para ve transfer yasağı gibi cezaların da gelebileceği konuşulanlar arasında. Sarı kırmızılı yönetimin en büyük endişesi, kupalardan men edilme cezasıyla karşı karşıya kalmak.

UEFA, Hapoel Tel-Aviv (İsrail), Ruch Chorzow (Polonya), Rostov (Rusya) ve Kardemir Karabükspor’u incelemeye devam ettiğini de açıklandı.

Uygulanan cezalar:

1-) Uyarı2-) Kınama3-) Para cezası

Olası cezalar

4-) Puan silinmesi5-) UEFA gelirlerine el konması6-) Transfer yasağı7-) Kadronun küçültülmesi8-) Avrupa kupalarından men edilmek