UEFA Disiplin Kurulu'ndan Ajax'ın kalecisi Andre Onana'ya şok ceza: 1 yıl futboldan men

Ajax'ın başarılı kalecisi Andre Onana'ya doping testini geçemediği gerekçesiyle 12 ay futboldan men cezası verildi. Birçok haber sitesinin son dakika notuyla girdiği bu haber sonrası Ajax'ta büyük bir şok yaşanıyor. İşte Ajax'ta 1 yıl boyunca futboldan men edilen Andre Onana'yla ilgili haberin ayrıntıları...

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2021 13:36
Değiştirme Tarihi: 05.02.2021 13:36
UEFA Disiplin Kurulu'ndan Ajax'ın kalecisi Andre Onana'ya şok ceza: 1 yıl futboldan men

UEFA Disiplin Kurulu, Ajax'ın başarılı kalecisi Andre Onana'ya, doping testini geçemediği için 12 ay futboldan men kararı verdi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Ajax, 24 yaşındaki Kamerunlu kalecinin cezasının kesinleşmesi halinde kulüp ve milli takım forması giyemeyeceğini ifade etti. 

30 Ekim 2020 günü oynanan bir maç sonrası yapılan test sonucu Onana'nın idrarında Furosemide maddesi bulunduğu belirtildi. Ajax, kararı CAS'a taşıyacağını açıkladı.

KENDİNİ KÖTÜ HİSSETTİĞİ İÇİN EŞİNİN İLACINDAN İÇMİŞ

Ajax'ın açıklamasında Onana'nın 30 Ekim 2020 günü sabahında kendisini iyi hissetmediği, biraz düzelmek için eşine reçeteli şekilde yazılan  ve içinde Furosemide maddesi bulunan Lasix isimli ilaçtan kullandığı ancak ilacın UEFA'nın yasaklı ilaçlar listesinde olduğunu bilmediği ifade edildi.  Başarılı file bekçisinin doping yapmak gibi bir amacının olmadığının altını çizen Ajax, kararı CAS'a taşıyacağını da duyurdu.