UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin, Şampiyonlar Ligi finali için tarih verdi

UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin çok özel açıklamalarda bulundu. Ceferin, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için farklı çalışmalar yaptıklarını söylerken final için ise son tarihi verdi...

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2020 14:55
Değiştirme Tarihi: 05.04.2020 14:55
UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin, Şampiyonlar Ligi finali için tarih verdi

UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin, Alman ZDF kanalına özel röportaj verdi. Ceferin, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için farklı çalışmalar yaptıklarını söylerken final için ise son tarihi verdi...

 

Aleksandar Ceferin, "Tekrar oynamama ihtimalimiz var. Bu hükümetlerin alacağı kararlara bağlı. Her üye kendi hükümetine bağlı olacak." dedi.

Ceferin, bu sezon organizasyonların tamamlanması içim her şeyi yaptıklarını vurgularken Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve milli takım amçlarının aynı tarihlerde oynanabileceğini ifade etti.

Ceferin konuya ilişkin, "Federasyonlara takvimlerini şekillendirmeleri gerektiğini belirttik. Biz de buna uygun bir yol haritası çizeceğiz. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin oynanması için son tarih 3 Ağustos. Final maçları bu tarihlerde yapılabilir." ifadelerini kullandı.

Daha önce Şampiyonlar Ligi için final four ihtimalinden bahseden UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin bu konuyla ilgili, "Mevcut sistemle veya farklı bir formülle kalan maçları oynatabiliriz. Muhtemelen maçlar seyircisiz oynanacak. Son sekiz ve son dört için bir planımız var" dedi.

Şampiyonlar LŞigi'nin bu yıl finali İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacaktı. Bu yıl Şampiyonlar Ligi tamamlanırsa, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki karşılaşma seyircsizi oynanacak.İstanbul'da oynanacak final maçı tarihteki ilk seyircisiz Şampiyonlar Ligi finali olarak kayıtlara geçecek.