Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Türkoğlu yönetiminden Turgay Demirel'e büyük şok!

Türkoğlu başkanlığındaki Türkiye Basketbol Federasyonu yönetimi, FİBA Avrupa Başkanı ve TBF onursal başkanı Turgay Demirel'in makam odasını ve aracını geri aldı

25.11.2016 12:42

Hidayet Türkoğlu yönetiminde yeni bir tasarruf politikası benimseyen TBF’den sert adımlar gelmeye devam ediyor. TBF Onursal Başkanı Turgay Demirel'in odası ve makam aracı geri alındı.

Türkiye Basketbol Federasyonu yönetimini geçtiğimiz ekim ayında gerçekleşen olağan genel kurulu ile devralan Hidayet Türkoğlu ve ekibi sert adımlar atamaya başladı. TBF yönetimi, bir dizi önlem ve revize ile 3 milyon TL’lik tasarruf gerçekleştirdiğini bildirdi.

Hidayet Türkoğlu başkanlığında toplanan TBF yönetim kurulu bu kapsamda yaptığı son toplantıda FİBA Avrupa Başkanı ve TBF onursal başkanı Turgay Demirel'le ilgili flaş bir karara imza attı. TBF yönetimi, basketbol federasyonu tarafından Turgay Demirel'e tahsis edilen makam aracının, odasının, telefonlarının ve kredi kartlarının geri alınmasına karar verdi.

Demirel'in 2014 yılında FİBA başkanı olup TBF başkanlığını Harun Erdanay'a devretmesine rağmen bir çok harcamasının federasyon tarafından karşılanmasına Türkoğlu yönetiminden veto geldi. Yönetim kurulu Demirel'le ilgili aldığı bu kararı kendisine ileterek odasını boşaltmasını, makam aracını, telefonlarını ve federasyona ait kredi kartını geri vermesini kendisine bildirdi.

Bu arada yaklaşık bir ay süren denetlemede ortaya çıkan bazı şaşırtıcı sözleşmelerle ilgili federasyonun yasal işlem başlatacağı öğrenildi. TBF'de yaklaşık 23 yıl başkanlık görevi yapan Turgay Demirel'le ilgili flaş bir karara imza atan Hidayet Türkoğlu başkanlığındaki federasyon yönetim kurulu bazı kurul başkanı ve profesyonellerin sözleşmelerini de uçuk bularak revize etmesi dikkat çekti.

Yorumlar | 0
üye profil