Türkiye'nin yeni Robben'i şu anda Beşiktaş'ta!

Kritik Beşiktaş maçı öncesi önemli açıklamalarda bulunan Hikmet Karaman'ın yeni sistemi 1-3-2-3-2 olacak.

Yayınlanma Tarihi: 07.02.2015 10:51
Değiştirme Tarihi: 07.02.2015 10:51
Türkiye'nin yeni Robben'i şu anda Beşiktaş'ta!
Çok zor bir maç oynayacağız
 
Spor Toto Süper Lig’de yarın Beşiktaş’ı ağırlayacak olan Çaykur Rizespor’un deneyimli teknik direktörü Hikmet Karaman, zorlu karşılaşma öncesinde Fanatik'e özel açıklamalarda bulundu. Siyah-Beyazlılar’la Türkiye Kupası’nda önceki gün 0-0 berabere kaldıkları mücadelenin ardından hafta sonundaki karşılaşmanın kendileri için daha zor geçeceğini belirten Karaman, Kara Kartal’ın yıldızlarına övgüler yağdırdı. İşte Karaman’ın sözleri:
 
Gökhan Töre yeni Robben olacak
 
“Gökhan Töre, Türkiye’deki en iyi yerli oyuncu. Çok üstüne koydu. Yeni Robben olacak... Veli, en beğendiğim 6 numara. Olcay, çok koşuyor maç esnasında... İyi yerlere kaçıyor. Ba, zaten belli... Sosa iyi yerlere top atıyor. Üç puan için elbette favori Beşiktaş. Çok avantajları var. Rakibin favori olduğu maçta en küçük hatada anında faturayı keserler. Bunun için hiç hata yapmama adına sahada olacağız.”
 
Beşiktaş çok asil bir kulüp
 
“Hocaların oyuncu üzerindeki özelliği çok önemli. Mesela Serdar Kurtuluş, Beşiktaş’tan gönderildi. Antep’teyken birlikte çalıştık. Önce milli takıma, ardından da Beşiktaş’a geri döndü. Bu öyle kolay değil ve başka örneği yok. Beşiktaş, birbirini tamamlayan oyunculardan kurulu. Türkiye Kupası’ndaki maçın ardından bizim soyunma odamıza geldiler. Beşiktaş, çok asil ve alçak gönüllü isimlerden kurulu. Bu çok önemli.”
 
Yeni sistem 1-3-2-3-2
 
“8 yıldır dünya futbolu pas üstünde duruyor. Özellikle Almanya ve Arjantin... Bunu bizler de geliştirme adına çalışmalıyız. Türkiye’de kimse gerçekleri konuşmuyor. Ben konuşmaya devam edeceğim. Yeni sistemim; 1-3-2-3-2 üzerinde duruyorum. Bunu geliştireceğim. Üç büyükler, başında hoca olmasa, en kötü ihtimal üçüncü olur. Ben Anadolu’dan ihtilal yapacağım. Bir takımın başında 1,5 yıl kalayım, ilk dört içinde yer alırım.”
İlgili Sayfalar: Spor