Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Türkiye Tutya'yı konuşuyor!

Türkiye Tutya'yı konuşuyor!

2016 Rio Olimpiyatları'nda artistik jimnastikte yarışan milli sporcumuz Tutya Yılmaz elendi. Ancak performansı ve gülen yüzüyle Türkiye’nin en çok konuştuğu isim oldu.

08.08.2016 21:58

Rio Olimpik Arena'da düzenlenen müsabakalarda Tutya Yılmaz, toplamda 53,132 puan alarak genel klasmanda 42'nci oldu ve olimpiyatlara veda etti. Müsabakalar sırasında herkesin beğenisini kazanan Tutya, güler yüzüyle kısa sürede sosyal medyanın en çok konuştuğu isimlerden biri oldu. Türk jimnastik tarihinde olimpiyatlara katılan en genç sporcu unvanının sahibi olan Tutya, finali kıl payı kaçırdı.

Denge aletinde 14 bin 500 puanla Çinli rakibinin Yilin Fan’ın ardından ikinci sırada yer alan Tutya Yılmaz, Rumen Catalina Ponor’un 14 bin 900 puanıyla liderliğe oturmasıyla üçüncü sıraya geriledi. Ancak ABD’li sporcuların ikinci turdaki performansı sonrası sıralamada 10.’luğa kadar gerileyen Tutya, final şansını da kaybetmiş oldu.Ancak sosyal medya Tutya’yı performansıyla günün en çok konuşulan isimlerinden biri haline getirdi. İşte o mesajlar;

almiladogan: Şu güzel kız çocuğu günümü aydınlattı
suatkucukgoncu: Finallere kalamadı ama çok yaklaştı, bravo Tutya.
kdurkal: Rio'daki gülen yüzümüz…

 

 

Yorumlar | 0
üye profil