Türkiye Spor Ödülleri halk oylaması başlıyor

Türkiye Spor Ödülleri halk oylaması başlıyor

Türk ve Dünya Spor’unun zirvesini bir araya getiren, bu yıl 15.cisi gerçekleştirilecek olan ” Türkiye Spor Ödülleri “. anketinde halk oylaması başlıyor

Türk ve Dünya Spor’unun zirvesini bir araya getiren, bu yıl 15.cisi gerçekleştirilecek olan ” Türkiye Spor Ödülleri “. anketinde halk oylaması başlıyor

Geçtiğimiz yıl 790. Bin kişinin oylamaya katıldığı Türkiye Spor Ödülleri halk oylaması sonucu ödül hak sahiplerini bulacak. Organizasyon resmi web siteleri www.sporturkiye.com ve www.sporodulleri.com üzerinden yapılacak oylama sonucu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda büyük çekişmenin yaşanması bekleniyor

Organizasyon hakkında bilgi veren Tertip Komitesi Başkanı Spor Hukuku Uzmanı Avukat Tamer

Kulaçoğlu yaptığı açıklamada, ödül alacak tüm isimlerin, tamamen halkın verdiği oyları ile

belirleneceğine dikkat çekerek, her yıl olduğu gibi bu yıl da adaylar arasında ciddi çekişmelerin

yaşanacağına inandığını vurguladı.

RADİKAL DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI

Her yıl üstüne koyarak Türkiye'ye ve Türk Sporuna yakışır bir organizasyon düzenleme amacında olduklarını belirten Kulaçoğlu, 14 yıldır " Türkiye Spor Adamları Ödülleri " olarak yapılan organizasyonun 15. Yılında kadın sporcuları da dikkate alarak " Türkiye Spor Ödülleri " adı altında yapılmasına karar verildi. Kurucu Başkan Nedim Delibaş'ın büyük emeği sayesinde bu organizasyonkesintisiz 15 yıldır yapılıyor.

Spor'da azim ve başarının ödüllendirilmesini amaçlayan bu ankete oy vermek suretiyle katılmanın tüm sporseverler için bir fırsat olduğunu düşünüyor uz.

Kulaçoğlu sözlerini tamamlarken Türkiye'nin ve Türk Sporunun yüz akı olan, organizasyonumuzun varlığı ve devamlılığı bu anlamda çok önemli bir misyon taşıyor. Bu yıl 15.'sini yapacağımız etkinliğimizin dünya çapındaki konuklarını da ilerleyen günlerde açıklayacağız diyerek tüm adaylara başarılar diliyoruz

İŞTE HALK OYLAMASINA KATILACAK ÖDÜL ADAYLARI

TÜRKİYE SPOR ÖDÜLLERİ ADAYLARI

1- Yılın Kulüp Başkanı

A) Fikret Orman – Beşiktaş J.K Kulüp Başkanı

B) Göksel Gümüşdağ – Başakşehirspor Kulüp Başkanı

C) Dursun Özbek – Galatasaray Kulüp Başkanı

D) Bayram Akgül – Adanaspor Kulüp Başkanı

E) Seyit Mehmet Özkan - Altınordu

2- Yılın Teknik Direktörü

A) Şenol Güneş – Beşiktaş J.K Teknik Direktörü

B) Aykut Kocaman – Atiker Konyaspor Teknik Direktörü

C) Abdullah Avcı – Başakşehirspor Teknik Direktörü

D) Hamza Hamzaoğlu – Bursaspor Teknik Direktörü

E) Mustafa Reşit Akçay -Osmanlıspor F.K Teknik Direktörü

3- Yılın Futbolcusu

A) Oğuzhan Özyakup – Beşiktaş J.K

B) Mehmet Topal – Fenerbahçe

C) Volkan Babacan – Başakşehirspor

D) Hakan Balta – Galatasaray

E) Ömer Ali Şahiner- Atiker Konyaspor

4- Yılın Yabancı Futbolcusu

A) Samuel Eto'o – Antalyaspor

B) Fernado Muslera- Galatasaray

C) Ricardo Quaresma – Beşiktaş

D) Simon Kjaer – Fenerbahçe

E) Pablo Batalla – Bursaspor

5- Yılın Hakemi

A) Cüneyt Çakır

B) Hüseyin Göcek

C) Fırat Aydınus

D) Mete Kalkavan

E) Ali Palabıyık

6- Yılın Spor Yöneticisi

A ) Mehmet Baykan – Gençlik ve Spor Genel Müdürü

B ) Erdal Torunoğulları – Beşiktaş J.K Yöneticisi

C) Ömer Onan – Fenerbahçe Basketbol Takımı Genel Menajeri

D ) Ergin Ataman- Galatasaray Odeabank Coach'u

E ) Fatih Terim – Türkiye Futbol Direktörü

7- Yılın Futbol Takımı

A) Beşiktaş J.K

B) Atiker Konyaspor

C) Osmanlıspor

D) Fenerbahçe

E) Galatasaray

8- Yılın Transferi

A ) Caner Erkin – Beşiktaş

B) Eren Derdiyok – Galasaray

C) Jeremain Lens – Fenerbahçe

D) Wagner Love – Alanyaspor

E) Onazi - Trabzonspor

9 – Yılın Federasyonu

A ) Basketbol Federasyonu

B) Voleybol Federasyonu

C ) Güreş Federasyonu

D ) Kayak Federasyonu

E ) Taekwando Federasyonu

10- Yılın Spor Kulübü

A) Galatasaray Odebank – Euro Cup Şampiyonu

B) Fenerbahçe Basketbol – EuroLeauge İkincisi

C) Beşiktaş J.K – Türkiye Süper Lig Şampiyonu

D) Vakıfbank – Türkiye Voleybol Ligi Şampiyonu

E) Adanaspor – TFF 1. Lig Şampiyonu

11-Yılın Erkek Sporcusu

A) Kenan SOFUOĞLU (Süper Sport Dünya Şampiyonu)

B) Taha AKGÜL (Olimpiyat Şampiyonu – Güreş)

C) Arda TURAN (Futbolcu)

D) Rıza KAYAALP (Avrupa Şampiyonu, Olimpiyat İkincisi – Güreş)

E) Servet Tazegül – (Taekwando)

12- Yılın Kadın Sporcusu

A) Çağla BÜYÜKAKÇAY (Milli Tenisçi)

B) Yasemin Adar ( Avrupa Şampiyonu –Güreş)

C) Nur Tatar (Avrupa İkincisi, Olimpiyat Üçüncüsü – Taekwando)

D) Kübra Dağlı (Dünya Şampiyonu Taekwando)

E) Tutya Yılmaz (Jimnastik)

13 – Yılın Genç Sporcusu

A) Emre Mor - Futbolcu

B) Emre Dodanlı – Jimnastik

C) Tutya Yılmaz – Jimnastik – İTÜ

D) Furkan Korkmaz – Basketbol

E) İpek Soylu – Tenis

14- Yılın Erkek Basketbolcusu

A) Cedi Osman – Anadolu Efes

B) Boby Dixon – Fenerbahçe

C) Sinan Güler –Galatasaray

D) Semih Erden –Daruşşafaka

E) Ömer Aşık – New Orleans

15 – Yılın Kadın Basketbolcusu

A) Işıl Alben – Galatasaray

B) Şaziye İvegin – İstanbul Üniversitesi BGD

C) Nilay Kartaltepe – Mersin BŞB

D) Mehtap Karabilecen -Beşiktaş

E) Birsen Vardarlı Demirmen -Fenerbahçe

16 – Yılın Erkek Voleybolcusu

A) Hakkı Çapkınoğlu – ARKAS

B) Emre Batur – HALKBANK

C) Emin Gök – GALATASARAY

D) İbrahim Emet – FENERBAHÇE

E) Kadir Cin – ZİRAAT BANKASI

17 – Yılın Kadın Voleybolcusu

A) Naz Aydemir Akyol – VAKIFBANK

B) Polen Uslupehlivan – FENERBAHÇE

C) Neslihan Demir - ECZACIBAŞI

D) Eda Erdem Dündar – FENERBAHÇE

E) Kübra AKMAN – VAKIFBANK

18 – Yılın En Başarılı Okul Spor Takımı

A) Doğa Okulları – Satranç , Genç Erkek Voleybol Takımı Dünya Şampiyonu

B) İstanbul Aydın Üni. – Karate

C) Akdeniz Yükseliş Koleji – Hentbol Dünya Şampiyonu

D) Başkent Üni. Özel Ayşe Abla Okulları – Dünya Voleybol Şampiyonu

TÜRKİYE BASIN ÖDÜLLERİ ADAYLARI

1- Yılın Spor Kanalı

A) Ntv Spor

B) A Spor

C) TRT Spor

D) Sports Tv

E) Lig Tv

2- Yılın Spor Programı

A) Yüzde Yüz Futbol – Ntvspor

B) Beyaz Futbol – Beyaz Tv

C) Maraton – Lig Tv

D) Takım Oyunu – A Spor

E) Spor Haftasonu – TRT Spor

3- Yılın Spor Sunucusu

A) Ersin Düzen – TRT Spor

B) Serkan Korkmaz – A Spor

C) Güntekin Onay – Ntv Spor

D) Tuğçe Saatman – Lig Tv

E) Ertem Şener – Beyaz Tv

4- Yılın Spor Yorumcusu

A) Sinan Engin – Beyaz Tv

B) Rıdvan Dilmen – Ntv Spor

C) Mehmet Demirkol – Ntv Spor

D) Alp Pehlivan – A Spor

E) Metin Tekin – Lig Tv

5 – Yılın Spor Yazarı

A) Ömer Üründül – Sabah

B) Sinan Vardar – Fotomaç

C) Uğur Meleke – Hürriyet

D) Serkan Akcan – Fanatik

E) Ali Gültiken – Habertürk

6- Yılın Kameramanı

A) Korhan Korkmazer – Lig Tv

B) Esra Erinç – TRT Spor

C) Barış Seven – A Spor

D) Bülent Akdeniz – NTV Spor

E) Vehbi Onur Akkuş - FBTV

7– Yılın Foto Muhabiri

A) Mehmet Şirin Topaloğlu -İHA

B) Soner Kan – Akşam Gazetesi

C) Berk Özkan – Anadolu Ajansı

D) Adem Kabayel – Hürriyet Gazetesi

E) Raşit Ateş – Sabah – Fotomaç Gazetesi

8- Yılın Spor Muhabiri

A) Emin Ünal Canbay – Lig TV

B) Serbay Şenkal – Galatasaray Tv

C) Fırat Günayer –TRT Spor

D) Hakan Gündoğar – A Spor

E) Onur Tuğrul – Ntv Spor

9- Yılın Spor Gazetesi

A) Fanatik Gazetesi

B) Fotomaç Gazetesi

C) Açık Mert Korkusuz Gazetesi

D) Haber Türk Spor

E) Fotospor

10- Yılın Kulüp Kanalı

A) BJK TV

B) FB TV

C) GS TV

D) Bursaspor TV

11-Yılın Spor Dergisi

A) Beşiktaş

B) Fenerbahçe

C) Galatasaray

D) Four Four Two

E) Tribune Sport Magazine

HABERE OY VER:
Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 18/10/2016 23:39:42

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin

    ×
    Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

    Acunn.com Bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.