Türkiye'nin en iyi halı saha takımı İstanbul'dan Akademik Futbol oldu

iddaa Rakipbul Ligi'nde finalde, İzmir temsilcisi Sofra Foods’u penaltı atışları sonucunda mağlup eden İstanbul temsilcisi Akademik Futbol Türkiye Şampiyonu oldu.

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2019 11:02
Değiştirme Tarihi: 13.05.2019 11:18
Türkiye'nin en iyi halı saha takımı İstanbul'dan Akademik Futbol oldu

16 ilin şampiyon takımlarının katıldığı iddaa Rakipbul Ligi Türkiye Finalleri, sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanırken, bu yıl da birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu. Türkiye çapında 1 milyondan fazla kişiye erişim sağlayan finallerde Bursa’yı deviren İzmir temsilcisi ile Denizli’yi deviren İstanbul temsilcisi finale kaldı. Yoğun bir taraftar kitlesiyle oynanan karşılaşmada 1-1’lik eşitlik bozulmayınca şampiyonu penaltı atışları belirledi. Penaltı atışlarıyla rakibini 11-10 yenen İstanbul temsilcisi 13.000 takımın arasından sıyrılarak “Türkiye’nin en iyi halı saha takımı” unvanının sahibi oldu. 

ÖNCE İSTANBUL'U ŞİMDİ TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDİYORLAR

Türkiye Şampiyonluğu apoletini göğsüne takan İstanbul temsilcisi, Ekim 2019’da Yunanistan’da 48 ülkenin katılımıyla düzenlenecek Dünya Halı Saha Şampiyonası’nda da Türkiye adına mücadele etme hakkı kazandı.

iddaa Rakipbul Ligi nedir?

Özellikle son yıllarda erkeklerin en büyük hobileri arasında bulunan “Halı Saha Futbolu” denince akla gelen ilk isim olan iddaa Rakipbul Ligi, kurulduğu 2006 yılından beri Türkiye’nin 16 ilinde Rakipbul.com internet sitesi üzerinden 13.000’in üzerinde halı saha takımına ve 200 binden fazla amatör futbolsevere hitap ediyor. Düzenlediği her maçta hakem, saha koordinatörü, haber, maç sonu basın toplantıları, fotoğraf, FULL HD video ve detaylı istatistik gibi hizmetler sunarak sporseverlere profesyonel futbolcu olma hissi yaşatan iddaa Rakipbul Ligi, aynı zamanda World Min iFootballFederation’un (WMF) Türkiye temsilcisi konumunda bulunuyor. iddaaRakipbul Ligi’nin Türkiye Şampiyonu, WMF her yıl düzenlediği Dünya Halı Saha Şampiyonasında Türkiye’yi temsil ediyor.