Türkiye gruptan nasıl çıkar? İşte o ihtimal

Sahasında Norveç'i ağırlayan A Milli Takımımız, kritik maçta rakibiyle 1-1 beraber kalarak Dünya Kupası Elemeleri'nde ağır darbe yedi. Şimdi akıllara, 'Türkiye gruptan nasıl çıkar?' sorusu geldi. Türkiye'nin matematiksel olarak ikincilik şansı halen sürüyor. Kalan 3 maçımızı kazandığımız durumda, ilk ikideki Hollanda ve Norveç arasındaki maçın sonucu, bizi hedefimize ulaştırabilir. 

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2021 09:34
Değiştirme Tarihi: 09.10.2021 09:34
Türkiye gruptan nasıl çıkar? İşte o ihtimal

Hollanda'ya karşı aldığımız ağır yenilgi sonrası Dünya Kupası Elemeleri için büyük avantaj kaybı yaşamıştı. Grup liderliğini bu maçtan sonra kaybeden A Millilerimiz, Plaf-Off için ikincilik şansı kovalıyordu. 

Norveç'i sahamızda ağırladığımız maçta aldığımız 1-1'lik beraberliğin ardından, bu ihtimal de zora girmiş oldu. Ancak Türkiye'nin gruptan çıkması için her şey bitmiş değil. 

Türkiye'nin gruplarda kalan 3 maçı bulunuyor. Gruptan çıkabilmemiz için öncelikle bu üç maçı kazanmamız gerekiyor.

Bizim için en kritik maç ise, grup 1.si ve 2.si olan Hollanda ile Norveç'in arasında oynayacağı maç. Gruplardaki son maçta Hollanda-Norveç maçının sonucu, gruptaki kaderimiz için son derecek kritik olacak.

3'te 3'e mecburuz

Pazartesi günü Letonya deplasmanıyla başlayacak seride Milliler, kasım ayında da Cebelitarık ve Karadağ ile karşılaşacak. 3 maçtan çıkaracağımız 9 puanla elemeleri 21 puanda tamamlayacağız. Hollanda da aynı performansı devam ettirip kalan 3 maçından ikisinden galip ayrılması durumunda grup liderliğini garantilemiş olacak. Onlar için son haftadaki Norveç mücadelesi prestij karşılaşmasına dönebilir. 

Norveç Karadağ ve Letonya'yı yendiği taktirde son hafta Hollanda deplasmanına 20 puanla gidecek. Kazanırlarsa biz veda edeceğiz. Kaybederlerse Play-Off yolumuz açılacak. Burada berabere kalırsa Ay- Yıldızlılar gibi 21 puanda elemeleri bitirme senaryosu gerçekleşebilir. Bu durumda iş averaja kalacak. Ancak şu anda averaj olarak da iyiler. Kazanırken aynı zamanda fark da yapmamız gerekecek. Milliler'in Katar yolu kendi performansından çok rakiplerinin alacağı sonuçlara göre şekillenecek.