Türkiye EURO 2024 için düğmeye bastı

Türkiye EURO 2024 için düğmeye bastı
Yayınlanma Tarihi: 29.11.2017 21:20 | Değiştirme Tarihi: 29.11.2017 21:20

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Adaylığı Koordinasyon Toplantısı, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Eğitim ve Kamp Tesisleri'nde yapıldı.

Toplantı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yanı sıra adaylık dosyasında yer alan dokuz kentin vali, büyükşehir belediye başkanı ve temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in ev sahipliği yaptığı toplantıya; TFF 1’inci Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Alaattin Aykaç ve Fuat Guguloğlu ile Genel Sekreter Kadir Kardaş katıldı.

Toplantıda adaylık dosyasında yer alan kentleri; İstanbul Valisi Vasip Şahin, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Konya Valisi Yakup Canbolat, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ankara Vali Yardımcısı İsmail Küreci ve Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdurrahman Yılmaz, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Adar ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak temsil etti.

Ayrıca Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da toplantıda yer aldı.