Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
TÜRKİYE BUNU HAK ETMİYOR

TÜRKİYE BUNU HAK ETMİYOR

Uruguaylı file bekçisi, bir yabancı olarak yaşananların kendisini etkilediğini söyledi, darbe girişiminde yaşadıklarının sorulmasına ise espriyle yaklaştı: “O anda ülkeme dönmeyi düşünmedim. Çünkü havalimanı kapalıydı”

26.07.2016 03:11

Galatasaray’ın başarılı kalecisi Fernando Muslera, Aarhus kampında basın mensuplarının karşısına çıktı, sportif ve Türkiye’nin gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde yaşadıklarının sorulması üzerine, esprili olarak, “Olaylar yaşandığı anda ülkeme dönmeyi düşünmedim, çünkü havalimanı kapalıydı” diyen Muslera, “İşin şakası bir yana, olaylardan 15-20 dakika önce Atatürk Havalimanı’ndaydım ve eve yeni geçmiştim” dedi. Yanında bir Türk arkadaşının bulunduğunu ve olayları anlamaya çalıştığını dile getiren Uruguaylı file bekçisi şöyle devam etti: “Kolay değil, yabancısınız ve olayları anlamaya çalışıyorsunuz. Bu sizi etkileyebiliyor. Diğer taraftan, Türkiye’nin ne kadar güzel bir ülke, İstanbul’un ne kadar güzel bir şehir olduğunu biliyorum. Türkiye kesinlikle bu olayları hak etmiyor. Türk halkının en güzel tepkiyi verdiğini düşünüyorum. Tabii ki yabancı biri olarak anlamak kolay değil. Ailemle telefonda konuştum. Durumun iyiye gittiğini söyledim. İlk başta endişelilerdi ama şimdi durum iyi. Hepimiz bu ülkeyi iyi tanıyoruz ve her şeyin iyiye gideceğini biliyoruz.” Riekerink’in çok iyi bir hoca olduğunu ve devam etmesinin doğru bir karar olduğunu dile getiren Muslera, yeni sezona şampiyonluk hedefiyle hazırlandıklarını söyledi. Yönetim tarafından oyunculara yönelik verilen para cezalarıyla ilgili soruya yanıt vermeyen başarılı file bekçisi, “Ayrılıp ayrılmayacağım sorularına karşılık, hep burada çok mutlu ve rahat olduğumu söyledim. İki sezon daha kontratım var. Galatasaray bana çok şey kazandırdı ve ben de en iyi şekilde karşılık vermek istiyorum” dedi.

Rekorların adamı!
Muslera, geride kalan sezonda Galatasaray’ın gol yeme rekoru kırdığının hatırlatılması üzerine, “Futbolda bu tip şeyler oluyor. Her zaman başarı kazanılamayabiliyor. Galatasaray tarihinde, bir sezonda en az gol yiyen kaleci rekorunu kırmıştım. Geçen sezon ise en fazla gol yenilen sezon oldu. Demek ki iki rekorum var. Demek ki bu da yaşanacakmış” diye konuştu

Yorumlar | 0
üye profil