Galatasaray'dan federasyona: Son kez uyarıyoruz

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2015 16:26 | Değiştirme Tarihi: 16.11.2015 16:39

Galatasaray Kulübü, resmi internet sitesinden Türkiye Kadın Basketbol Ligi'ndeki hakem kararları nedeniyle çok sert bir açıklama yaptı...

Galatasaray Kulübü, resmi internet sitesinden Türkiye Kadın Basketbol Ligi'ndeki geçen hafta hakem kararları nedeniyle zehir zemberek bir açıklama yaptı... 

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde her hafta benzer senaryolar sahneye konuluyor. Başrollerinde B klasmanı hakemlerin ve çaldıkları yanlı düdüklere kayıtsız kalarak adeta onları teşvik eden Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yer aldığı bu senaryonun hedefinde de, kadın basketbolunda ülkemize emsalsiz başarılar kazandırmış Sarayın Sultanları bulunuyor.

Karakteri ve kariyeriyle tüm Türkiye’nin saygısını kazanmış Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ekrem Memnun’un ihraç edilmesini, Milli Takım’ın da kaptanlığını yapan Nevriye Yılmaz’ın taraflı düdüklerle kışkırtılıp ağzından çıkan bir söz yüzünden ağır şekilde cezalandırılmasını, oyuncularımız aleyhine verilen tartışmalı faul kararlarını sahnelenen bu çirkin oyunun bir parçası olarak gördüğümüzün tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

Galatasaray, adeta “Bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz” sözünü doğrulamak istercesine ve pervasızca sergilenen bu oyunu bozacak güçtedir. Bu gücün kaynağı kulübün şan, şeref ve başarılarla dolu 110 yıllık köklü geçmişi ve 25 milyonu aşkın taraftarıdır.

Türk basketbolunu yönetenleri son kez uyarıyor; kendilerine emanet edilen koltukların hakkını vermeye ve adil olmaya çağırıyoruz."