Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yeni başkanı Hidayet Türkoğlu

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlık seçimlerine tek aday olarak katılan Hidayet Türkoğlu, yeni başkan olarak seçildi.

26.10.2016 13:28

Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) olağan seçimli genel kuruluna tek aday olarak giren Hidayet Türkoğlu, başkanlığa seçildi.

Federasyonun olağan genel kurulunda 143 oy kullanıldı. Oyların 30'u geçersiz sayılırken, geçerli 113 oyun tamamını alan Türkoğlu, başkanlık koltuğuna oturdu. 

Hidayet Türkoğlu, bir sonraki TBF Genel Kurulu’na kadar yaklaşık 4 yıllık süre boyunca TBF Başkanı olarak görev yapacak.

Türkoğlu, seçim sonrası yaptığı açıklamada, hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını belirterek, kendisine destek olanlara teşekkür etti, bu ilgiye layık olmaya çalışacaklarını söyledi. TBF'nin yeni kurulları şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU:
Asil Üyeler:
Ali AslanArda ErmutKemal AkarÜlkan DelikanYılmaz ArgüdenÖzden PelisterMethi BengisuMert ÇetinkayaEmre Hüseyin SoyluerHüseyin BeşokDinçer ÇetintaşYahya ÜstünGüçlü GökozanMehmet Fatih Öztürk

Yedek Üyeler:
Bora KuzucanRıza Selim DemirEmre UğurluHalis Yunus ErsözM. Aydın ŞerbetçioğluGençağa MeriçTeyfik BayoğluBahar AkgünAli Bora İşbulanMehmet Serhan AntalyalıResul KerseS. Alper RrıkoğluSaadettin CesurMehmet Özel Kızıl

DENETLEME KURULU:
Asil Üyeler:Sinan AksuDursun Ali YazS.G.M. Tarafından BelirlenecekS.G.M. Tarafından BelirlenecekS.G.M. Tarafından Belirlenecek

Yedek Üyeler:İsmail Cüneyt ErtürkEnver Aras

DİSİPLİN KURULU:
Asil ÜyelerBaşkan: Av. Can YalçınkayaAv. Kunter GürelAv. Kenan AykanAv. Pelin ÖlmezKutay Kalel

Yedek Üyeler:
Av. Tuğhan ÜnsalAv. Menent ÇelikboyaAv. Ruhat Erbaş

Yorumlar | 0
üye profil