Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Türk bayrağı yakan Rusların cezası belli oldu!

Türk bayrağı yakan Rusların cezası belli oldu!

Rusya Premier Ligi'nde hafta sonu Spartak Moskova ile Krylya Sovetov arasında oynanan karşılaşmada, ev sahibi ekibin taraftarları tribünlerde Türk bayrağı yakmıştı. Büyük tepki çeken bu olayın ardından Rusya Futbol Federasyonu da Spartak Moskova'ya verdiği cezayı açıkladı.

09.12.2015 19:38

Rusya Premier Lig'de geçen hafta oynanan karşılaşmada  tribünlerde Türk bayrağının yakılması gerekçesiyle Spartak Moskova'ya 100 bin  ruble (1320 avro) para cezası verildi.   Rusya Futbol Federasyonu'nda yapılan açıklamada, ligin 18. haftasında  Spartak Moskova'nın konuk ettiği Krylya Sovetov'u 1-0 yendiği karşılaşma  sırasında yaşanan olaylar nedeniyle ev sahibi ekibe bazı cezalar verildiği  belirtildi. 

 Haber ile ilgili metin girin!.

Açıklamada, Spartak Moskova taraftarının karşılaşma sırasındaki  "ırkçılık ve nefret içerikli" uygunsuz hareketleri nedeniyle 100 bin ruble (1320  avro) para cezasına çarptırıldığı ve hareketlerin tekrarlanması halinde daha ağır  yaptırımların uygulanacağı belirtildi.  Spartak Moskova tribünleri, maç öncesinde Türk bayrağı yakmıştı. Ev  sahibi ekibe, tribünlerde meşale yakılması nedeniyle de aynı miktarda para cezası  verildi.  

Yorumlar | 0
üye profil