Türk basketbolunun duayen ismi Nur Germen hayatını kaybetti!

Türk basketbolunun duayen isimlerinden Nur Germen, hayatını kaybetti. Germen, antrenörlük kariyerinde 1984-85 sezonunda başına geçtiği Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nı 15 yıl aranın ardından şampiyonluğa taşımıştı.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2021 12:30
Değiştirme Tarihi: 01.10.2021 12:30
Türk basketbolunun duayen ismi Nur Germen hayatını kaybetti!

Türk basketbolunun duayenlerinden Nur Germen, 73 yaşında hayatını kaybetti.  Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, milli takımın eski sporcusu ve antrenörlerinden Nur Germen'in vefat ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Türkiye Basketbol Federasyonu olarak merhuma Allah'tan rahmet, kıymetli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı. Germen, antrenörlük kariyerinde 1984-85 sezonunda başına geçtiği Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nı 15 yıl aranın ardından şampiyonluğa taşımıştı.

TÜRKOĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nda taziye mesajı geldi. Türkoğlu, "Türk basketboluna her kademede sayısız hizmetleri ve emeği bulunan, değerli spor insanı Nur Germen’in vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı dilerim." ifadelerini kullandı.