Hakem odası basmaya 1 yıl men cezası!

Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk'ün hakem odasına giderek Tolga Özkalfa'ya tepki göstermesi bir anda gündeme oturdu.

Yayınlanma Tarihi: 22.02.2015 22:51
Değiştirme Tarihi: 22.02.2015 22:51
Hakem odası basmaya 1 yıl men cezası!

Spor Toto Süper Lig'de Balıkesirspor ile Gençlerbirliği arasında oynanan ve 1-0 Gençlerbirliği'nin üstünlüğü ile sona eren karşılaşmanın ardından Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk'ün hakem odasına giderek Tolga Özkalfa'ya tepki göstermesi bir anda gündeme oturdu.

Hakem odasına giderek Tolga Özkalfa ile görüşmek isteyen ancak kapının açılmamasının ardından kapıyı tekmelediği iddia edilen Tuna Aktürk'ü kötü bir haber bekliyor.

Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilir ve suçlu bulunursa Futbol Disiplin Talimatı'nın 39. maddesi üzerinden işlem görecek ve en az 1 yıl hak mahrumiyeti ile cezalandırılacak.

Futbol Disiplin Talimatı'nın 39. maddesinin 2'inci bendinde; "Kulüp yöneticileri hakem soyunma odası veya koridorlarında sportmenliğe aykırı harekette, kişilik haklarına saldırıda, hakarette ve tehditte bulunmaları ile tükürmeleri halinde ise en az 1 yıl hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır" şeklinde bir yaptırım uygulanacağı belirtiliyor.

En az 1 yıl hak mahrumiyeti cezası alma ihtimali bulunan Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk ayrıca 100 bin TL'den 300 bin TL'ye kadar da para cezasına çarptırılabilir.