Tümer Metin, Sumudica'yı eleştirdi: Bilerek atıldı, artık sıkıyor

Süper Lig'de dün oynanan karşılaşmada Yeni Malatyaspor ile Galatasaray 0-0 berabere kalmıştı. Karşılaşmanın son anlarında kırmızı kart gören Malatyaspor teknik direktörü Marius Sumudica ise tribüne gönderilmişti. Sumudica, Tümer Metin'in hedefindeydi.

Yayınlanma Tarihi: 29.11.2021 12:38
Değiştirme Tarihi: 29.11.2021 12:38
Tümer Metin, Sumudica'yı eleştirdi: Bilerek atıldı, artık sıkıyor

"Diagne varsa ona göre oynamalısınız"

Yeni Malatyaspor-Galatasaray maçını değerlendiren Tivibu Spor yorumcusu Tümer Metin, şunları söyledi:

"Diagne oynuyor Galatasaray'da. Birebirde çok mu etkili? Hayır. Uzun mesafede inanılmaz mı gider, gitmez. Diagne'ye göre oyun diye bir şey olması lazım. Kenara ineceksin, cüsse avantajını kullanacaksın. Atacaksın 20 tane oraya orta. 20 tane Caner ortası yapacaksın oraya. Onu da yapmadı Galatasaray. Bu argümanların hiçbiri yapılmadığında da 2 puanı bırakıyorsun zaten."

"Aynı oyun oynanamaz"

"Marsilya'ya oynadığınız oyunu, Malatya'ya oynayamıyorsunuz. Başka bir oyun oynamanız gerekiyor. Kapanan savunmayı açmanın yolları var. Adam eksilteceksin. Son 20 dakikada Malatya'nın çıkmaya niyeti yokken, Taylan savunma önünden saklanarak falan top aldı. Oralar, adam eksilten oyuncuların işi"

"Feghouli hala yatıyor"

"Feghouli için "2 senedir yatıyordu" dendi. Bence hala yatıyor. Kontratı garantiledi söylemlerine katılmıyorum. Ben olsam yolları ayırırım Feghouli'yle."

"Sumudica artık sıkıyor

Tam bir şovmen var takımın başında. Resmen bekledi maçın son dakikasında kendini attırmak için. Görüntüde olmak istiyor. Daha önce çok yaptı bunu, sıkıldık. Ben oyuncumu ya da takımımı Sumudica'ya emanet etmem. Ülke futboluna da bir şey kattığı kanaatinde değilim. Havuz kirleniyorsa Sumudica zihniyetiyle daha çok kirleniyor.

İlgili Sayfalar: Spor