Tüm ülke onu konuşuyor: 18 yaşındaki futbolcu antrenman dönüşü intiharı önledi

İsveç Ligi ekiplerinden Kalmas'ta forma giyen 18 yaşındaki futbolcu Alex Mortensen, antrenman dönüşü müdahalede bulunduğu bir olayla ülkenin gündemine oturdu. Antrenman dönüşü bir vatandaşın intiharına denk gelen Alex Mortensen, bu kişiyi intihardan vazgeçirerek büyük takdir topladı. 

Yayınlanma Tarihi: 12.12.2020 11:14
Değiştirme Tarihi: 12.12.2020 11:15
Tüm ülke onu konuşuyor: 18 yaşındaki futbolcu antrenman dönüşü intiharı önledi

18 yaşındaki Alex Mortensen, İsveç Ligi ekiplerinden Kalmas'ta oynuyordu. Antrenmana çıkan oyuncu, sonrasında eve dönmek için yola koyuldu. 

Mortensen köprüde birine rastladı ve bu kişi intihar etmek üzereydi. Mortensen bu kişinin ayağına yapıştı ve aşağıya atlamasını engelledi. Mortensen, böylece büyük de bir facianın önüne geçti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

18 yaşındaki genç, yaşadığı olayı anlatırken büyük bir şok içerisindeydi. Mortensen, "Antrenmandan çıkıp evime gidiyordum. Bu sırada köprüde bir adamla karşılaştım. Biraz ilerledikten sonra geri döndüm ve adamın korkulukları tırmanmaya başladığını gördüm. Onu sakinleştirmeye çalıştım. Adamı yakalayıp bacağını kitledim. Hem sakinleştirmeye çalıştım hem de tuttum. Ardından polis geldi ve durumu çözdüler. Muhtemelen bir on dakika daha fazla idman yapmış olsam onu kurtaramayacaktım" dedi.

Mortensen, bu olayı hayatı boyunca unutmayacağını belirtti.