Tüm Türkiye'nin konuşacağı transfer gerçekleşiyor: Jose Sosa Fenerbahçe'ye imza atıyor

Trabzonspor ile sözleşmesi sona eren Jose Sosa, Estudiantes yerine tercihini Fenerbahçe'den yana kullanan Arjantinli yıldız, kısa süre içinde imza için İstanbul'a geliyor.

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 09:16
Değiştirme Tarihi: 14.08.2020 09:16
Tüm Türkiye'nin konuşacağı transfer gerçekleşiyor: Jose Sosa Fenerbahçe'ye imza atıyor

Trabzonspor ile şampiyonluğu kıl payı kaçıran Jose Sosa'nın sözleşmesi sona ermiş ve ülkesinin yolunu tutmaya hazırlanıyordu ki,Fenerbahçe'nin kendisi ile ilgilenmesinden sonra kararını Türkiye'den yana kullanmak istedi. Mert Hakan Yandaş'ı Galatasaray'ın elinden kapan Fenerbahçe, sol beki Filip Novak'ı aldığı Trabzonspor'un Kaptanı'nı da kadrosuna katmak üzere... Bordo-Mavili kulübün devre arasından bu yana yaptığı sözleşme uzatma tekliflerine olumlu yanıt vermeyen Jose Sosa'nın Sarı-Lacivertli kulüp ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllığına anlaşma sağladığı öğrenildi. 

Devreye Ali Koç ile Emre Belözoğlu girdi

Estudiantes Başkanı Juan Sebastian Veron'un, "Sosa'yı geri getirmek için şartlarımızı zorluyoruz, ancak bize konuyla alâkalı hiçbir şey söylemiyor"sözlerinden sonra Fenerbahçe ile görüşme halinde olduğu için Arjantin planlarını gelecek senelere bırakan Sosa'yı, Başkan Ali Koç ile sportif direktör Emre Belözoğlu'nun ikna ettiği ortaya çıktı. (Fanatik)