Tudor'un derbideki en büyük korkusu!

Tudor'un derbideki en büyük korkusu!
Yayınlanma Tarihi: 20.04.2017 12:05 | Değiştirme Tarihi: 20.04.2017 12:05

Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Galatasaray'da Tudor'un en büyük korkusu oyuncularının stres yapması...

Tudor bir yandan takımı derbiye motive etmeye çalışırken, diğer taraftan da aşırı motivasyonun ortaya çıkarabileceği stresten çekiniyor. Başakşehir yenilgisi sonrası, “Sanki Nou Camp’ta oynuyoruz” diyerek oyuncularını eleştiren Hırvat hoca, bu kez takımını rahatlatmaya çabalıyor.

Referandum nedeniyle liglere ara verilmeden önce Başakşehir’e 4-0 yenilerek büyük üzüntü yaşayan Galatasaray’da, teknik direktör İgor Tudor hezimet sonrası oyuncularını eleştirmişti. “Sanki Nou Camp’ta oynuyoruz” sözleriyle, takımının Başakşehir’i gözünde fazla büyüttüğünü dile getiren 39 yaşındaki çalıştırıcının, Fenerbahçe derbisi öncesinde de en büyük korkusu stres...

Bir yandan takımını dev maça motive etmeye uğraşan Tudor, diğer taraftan bu yoğun motivasyonun yol açabileceği stres ve gerginliğin önüne geçmeye çabalıyor. Önceki gün akşam idmanını, oyuncuları sabah antrenmanında iyi çalıştığı için iptal eden Hırvat hoca, şimdi de ‘sabır’ parolasını ön plana çıkarıyor.

"Sabırlı olan önde başlar"

Futbolcularıyla yaptığı son konuşmada, “Sakin ve sabırlı kalan taraf maça 1-0 önde başlar” diyen Tudor, “Evet maç bizim sahamızda, rakibimiz gücümüzü ve baskımızı hissetmeli. Ama bu sakın sizde baskıya yol açmasın” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe derbisinden ‘olmazsa olmaz’ diye bahsetmeyen genç teknik adam, tecrübeli isimleri sahaya sürerek işini garantiye almayı planlıyor. (Fanatik)