Tudor hakemlerden şikayetçi: 'Komedi filmi gibi!'

Tudor hakemlerden şikayetçi: 'Komedi filmi gibi!'
Yayınlanma Tarihi: 30.09.2017 22:58 | Değiştirme Tarihi: 30.09.2017 22:58

Galatasaray'ın Kardemir Karabükspor'u son dakikada attığı golle yendiği maçın ardından Igor Tudor, hakemlerden şikayet etti.

Kardemir Karabükspor'un penaltıdan bulduğu ikinci golde hakemin kararını eleştiren Igor Tudor, "Gün geçtikçe kredinizi kaybediyorsunuz" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, 3-2 kazanılan Kardemir Karabükspor maçı sonrası hakemlerin performansını eleştirdi. Maçın ardından beIN Sports’a konuşan Igor Tudor, Türkiye’de her hafta komik bir hakem hatası yaşandığının altını çizdi.

Sadece Galatasaray aleyhine yapılan hatalardan bahsetmediğini söyleyen Igor Tudor, şu ifadeleri kullandı:

“Maçın 2-0’dan 2-2’ye gelme nedeni olarak hakemi gösterebilirim. Türkiye Ligi'nde enteresan ve komedi filmlerinde olacak şekilde penaltılar oluyor. Kimse yanlış anlamasın. Bu benim kendi takımım için söylediğim bir şey değil. Baktığımızda Türkiye’de her hafta büyük bir hakem hatası görüyoruz. Hakem komitesi toplanıp bu konuya eğilmeli. Çünkü gün geçtikçe kredinizi kaybediyorsunuz. İnsanlar izliyor ve hakem ne zaman penaltı verecek ya da hata yapacak diye bekliyorlar. Bu Türkiye’deki futbolun gelişmesini engelliyor.”