Tudor'dan çok konuşulacak karar! Jason Denayer...

Tudor'dan çok konuşulacak karar! Jason Denayer...
Yayınlanma Tarihi: 25.11.2017 10:19 | Değiştirme Tarihi: 25.11.2017 10:19

Tudor’un, Fernando’nun yokluğunda Selçuk İnan ya da Tolga Ciğerci’den birine görev vermesi bekleniyordu.

Çift forvet ve üçlü defansı rafa kaldıran Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, cezalı Fernando’nun yerine ilk 11’de sürpriz bir isme görev verecek. Brezilyalı ön liberonun yokluğunda Tudor, bugün Aytemiz Alanyaspor karşısında Jason Denayer’i oynatacak. İdmanlardaki performansının yanı sıra yardımcısı Ayhan Akman ve analiz ekibi ile görüşen Tudor, Denayer’de karar kaldı. Bu sürpriz kararın arkasında hangi sebepler var? 

 

Sunderland maçlarını izledi


Fernando’nun yokluğunda teknik direktör Igor Tudor’un elindeki ilk alternatifleri Selçuk İnan ve Tolga Ciğerci görünüyordu. Ancak Hırvat çalıştırıcı, analiz ekibiyle birlikte Denayer’in geçen yıl kiralık gittiği Premier Lig ekibi Sunderland’de ön libero olarak görev aldığı maçları izledi. Denayer, Sunderland’de 11 kez ön liberoda, 2 kez orta sahada, 12 kez stoper bölgesinde, 3 maç sağ bekte ve 1 kez de sol bekte oynadı. 


Hem yeterli deneyime sahip olması hem de fiziksel yönden en iyi durumda olması nedeniyle Tudor, Belçikalıyı tercih etti.

 

Tolga kanatta da savunuyor


Tolga Ciğerci, sol kanatta daha verimli olduğu için Tudor, onu yerinden etmek istemedi. Ayrıca bu bölgede kaptırdığı toplar da çok fazla tehlikeye sebep olmuyor. Ciğerci, kanattayken de savunmaya yardımcı olmayı ihmal etmiyor. Tudor, onu öne liberoya alıp bu sene öne çıkan skor katkısından da mahrum olmak istemedi. Selçuk ise mental olarak hazır değil. Ayrıca maç eksiği olan milli oyuncu, fiziksel yönden de Tudor’un arzuladığı seviyede değil.