TTF, Fenerbahçe - Alanyaspor maçı için karar verdi! Kural hatası başvurusu...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe'nin, Aytemiz Alanyaspor maçının tekrarı için yaptığı başvuruyu reddetti.

Yayınlanma Tarihi: 07.05.2021 13:03
Değiştirme Tarihi: 07.05.2021 13:03
TTF, Fenerbahçe - Alanyaspor maçı için karar verdi! Kural hatası başvurusu...

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'nin, Aytemiz Alanyaspor maçının tekrarı için yaptığı başvuruyu reddetti. Yapılan açıklamada, "Yapılan inceleme sonucunda söz konusu müsabakada kural hatası olmadığına karar verilmiştir." denildi. 

FENERBAHÇE NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe Basın Sözcüsü ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen, 38. haftadaki Alanyaspor maçında açık bir kural ihlali yapıldığını belirtirken tekrar kararının cumartesi günü oynanacak G.Saray-Beşiktaş maçından önce açıklanması gerektiğini söylemişti. Pirşen, “Çıkar oynarız maç gene berabere de bitebilir, belki de sahada kaybedebiliriz de. Her sonuca razıyız yeter ki hak yerini bulsun, doğru kural uygulansın” şeklinde konuşmuştu.

KURAL HATASI TARTIŞMASINA NEDEN OLAN POZİSYON

Fenerbahçe, Aytemiz Alanyaspor maçının 28. dakikasında Enner Valencia'nın ceza saha içerisinde Steven Caulker tarafından düşürülmesi sonucu penaltı kazanmıştı. Müsabakanın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu, söz konusu pozisyonda önce beyaz noktayı göstermiş ancak devamında VAR incelemesi neticesinde Mesut Özil'in pas verdiği anda Enner Valencia'nın ofsaytta olduğu gerekçesiyle penaltı kararını iptal etmişti.