Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
TSYD neden susuyor? Büyük tepki...

TSYD neden susuyor? Büyük tepki...

Adı Türkiye Spor Yazarları Derneği olmasına karşın Türkiye'ye karşı yapılan hain darbe kalkışması hakkında kayda değer hiçbir açıklama yapmayan kuruma, spor dünyasından sert tepki geldi.

18.07.2016 12:04

Adı Türkiye Spor Yazarları Derneği olmasına karşın Türkiye'ye karşı yapılan hain darbe kalkışması hakkında kayda değer hiçbir açıklama yapmayan kuruma, spor dünyasından sert tepki geldi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin, yapılan hain darbe girişimine karşın hiçbir açıklama yapmaması spor camiası tarafından tepkiyle karşılandı. Daha önce Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasına bile tepki gösteren TSYD, yüzlerce vatandaşın ve polisin hayatını kaybettiği FETÖ'cü darbe karşısında sadece bir cümlelik açıklama yapması büyük tepki çekti.

TUTUKLANMALARA BİLDİRİ, DEMOKRASİYE BİR CÜMLE
TSYD, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanma kararının ardından 'bildiri' yayınlarken, ülkemizde yaşanan hain darbe kalkışması içinse hiçbir açıklama yapmadı. Sadece daha önceden planlanan ödül törenlerinin "Ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan dolayı" iptal edildiğini duyurmakla yetindi. Bir sonraki günse aynı iptal duyurusunu "Gün, Demokrasiye sahip çıkma günüdür." diyerek tekrar etti. Ancak ne 'üzücü olayları' ne de neden demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan herhangi bir açıklama metnine yer verilmedi.

SPOR DÜNYASINDAN DA TEPKİ GELDİ
TSYD'nin bu tutumunun ardından spor dünyasından da tepki geldi. Beyaz TV Spor Müdürü Ertem Şener yaptığı açıklamada, "Hiç yoktu hiç olmayacaktı ama şu saatten sonra "DARBE GİRİŞİMİNE" sessiz kalan TSYD ile ilgili hiçbir ilgim alakam yoktur, olmayacaktır.." dedi. Anadolu Ajansı başmuhabirlerinden Yasin Tuncer de "Havuz başı partisi iptaline kadar SMS mesajı atan TSYD'nin bu konuda suskunluğu manidar" diyerek tepkisini gösterdi. Fanatik gazetesinden Orhan Yıldırım da "Üyesi olduğum TSYD darbe gerişimi karşısında sessiz. Dernek ile alakasız Can Dündar olayında Şahin kesilmişti! Yuh" diyerek çok sert bir tepkide bulundu. Hürriyet gazetesi Beşiktaş muhabiri İsmail Er de TSYD'ye tepki gösterenler arasındaydı: "TSYD siyasi görüşü nedeniyle Can Dündar'ın bile yanında olurken, darbeye karşı demokrasiyi savunan açıklama yapmaması manidardır."

Yorumlar | 0
üye profil