Transferde son dakika... Bas Dost imzalıyor!

Transferde son dakika... Bas Dost imzalıyor!
Yayınlanma Tarihi: 19.07.2018 21:36 | Değiştirme Tarihi: 19.07.2018 21:36

Fenerbahçe'nin bir süredir peşinden koştuğu Sporting Lizbon'un Hollandalı golcüsü Bas Dost'un geleceğiyle ilgili kesin kararını verdiği öğrenildi.

Futbolda yeni bir yapılanmaya giden Fenerbahçe, santrfor mevkii için uzun bir süredir Bas Dost'un peşinden koşuyordu. Sporting taraftarlarının tesisleri basarak oyunculara saldırıda bulunmalarının ardından Hollandalı futbolcu, kulübüyle olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmişti. Buna rağmen dosyası hâlâ FIFA'da bulunan 29 yaşındaki golcü, henüz tam anlamıyla serbest kalmamıştı.Sarı Lacivertliler, kulübüyle 2020 yılına dek sözleşmesi bulunan yıldız ismi transfer edebilmek için oyuncuyla kulübü arasındaki problemi fırsat bilerek atağa geçmişti. 

Fenerbahçe taraftarlarını heyecanlı bir bekleyişe sokan 1,96 boyundaki santrforla ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı. Portekiz basınında çıkan haberlere göre Bas Dost, geleceği konusundaki kesin kararını verdi. Ülkede yayım yapan O Jogo gazetesi, oyuncunun Sporting Lizbon kulübüyle bir görüşme gerçekleştirdiğini yazdı. Haberde Bas Dost'un mevcut yönetimle yeni kontrat imzalama konusunda anlaştığı ve imzaların kısa süre içinde atılacağı kaydedildi.

İddiaya göre Hollandalı oyuncu, Sporting'le olan sözleşmesini 2021 yılına dek uzatacak. Golcü futbolcunun serbest kalma maddesinin ise tam 60 milyon euro olacağı öne sürüldü. Bu gelişme, Sarı Kanarya'nın yıldız ismi transfer etme hayallerinin suya düştüğü şeklinde yorumlandı.