Transferde sıcak saatler! Son 48 saat...

Transferde sıcak saatler! Son 48 saat...
Yayınlanma Tarihi: 30.01.2018 09:43 | Değiştirme Tarihi: 30.01.2018 09:43

Ndiaye'yi Stoke City'ye satan Galatasaray gündemindeki 3 isimden birine kadrosuna katmak için çalışmalara başladı...

Stoke City’ye Ndiaye’yi 18 milyon Euro’ya satmaya hazırlanan Galatasaray, paranın büyük bölümüyle futbolcuların alacaklarını kapatacak, sonrasında ise transfer yapılacak. Gündemde ise 3 isim var: Stephan Mbia, Juan Bernat, Patrice Evra...

Mbia

Daha önce Trabzonspor forması giyen ve 2016’nın Ocak ayında 6 milyon Euro’ya Çin kulübü Hebei Fortune’ye giden Stephane Mbia, menacerler tarafından Galatasaray’a önerildi. Maddi şartlardan dolayı bonservis bedeli vererek oyuncu almak istemeyen Sarı-Kırmızılılar, yarım sezonluğuna Mbia’yı kiralamayı düşünüyor. Teknik direktör Fatih Terim’in de, Ndiaye’nin boşluğunu Mbia ile doldurmaya sıcak baktığı öğrenildi. 31 yaşındaki Kamerunlu oyuncu ile sıcak temas kuruldu.

Bernat

Ndiaye’nin satışı sonrası mutlaka bir sol bek istediğini yönetime ileten Fatih Terim’in listesinde Bayren Münih’ten Juan Bernat yer alıyor. 24 yaşındaki İspanyol’un kiralanması için girişimler sürüyor. Ancak Alman ekibinin, Alaba’nın tek yedeği konumundaki Bernat’ı göndermeye henüz yanaşmadığı öğrenildi. Sezon başında üst üste sakatlıklar geçiren Bernat, Bayern Münih’in son 4 lig maçında ise 18 kişilik kadroda yer aldı.

Evra

Ara transfer döneminin başından beri Galatasaray’ın gündeminde olan Patrice Evra, 36 yaşında olmasından dolayı son ihtimal olarak cep tutuluyordu. Eğer Sarı-Kırmızılılar, Bernat veya başka bir sol beki kadrosuna katamazsa, Evra’yı renklerine bağlayacak. Fransa’nın önde gelen futbol dergisi France Football da, Dubai’de bireysel çalışmalarını sürdüren Evra’nın Galatasaray ile anlaşmaya yakın olduğunu yazdı. Evra, taraftara tekme attığı için Marsilya’dan gönderilmişti.