Transfer resmen açıklandı! Allahyar Sayyadmanesh, Fenerbahçe'de!

Fenerbahçe, yaz transfer dönemi yaklaşırken ilk bombayı patlattı. Sarı Lacivertli kulübün, İran 1. ligi ekiplerinden İstiklal'de forma giyen 17 yaşındaki santrfor Allahyar Sayyadmanesh'i kadrosuna kattığı açıklandı.

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2019 13:31
Değiştirme Tarihi: 04.05.2019 13:31
Transfer resmen açıklandı! Allahyar Sayyadmanesh, Fenerbahçe'de!

Fanatik'ten Yunus Dilber'in haberine göre, önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynayacak güçlü bir kadro kurmak isteyen Fenerbahçe'nin yaz transfer dönemi henüz başlamadan ilk bombayı patlattığı öğrenildi.

Sarı Lacivertli kulübün İran 1. ligi ekiplerinden İstiklal'de forma giyen 17 yaşındaki santrfor Allahyar Sayyadmanesh'i 5 yıllığına kadrosuna kattığı resmen açıklandı.

İran kulübünün yönetim kurulu üyesi İsmail Khalilzadeh, "Oyuncuyu Fenerbahçe'ye 850 bin dolar karşılığında sattık ve paranın tamamını aldık. Kendisi, sezon sonu takımdan ayrılacak." ifadelerini kullandı.

Bu sezon takımıyla 17 maçta forma giyen ve ancak çok az süre alabilen 2001 doğumlu golcü futbolcu, fileleri 2 kez sarsarken 2 de asist kaydetti. 

The Guardian'ın hazırladığı 2001 doğumlu en yetenekli 60 futbolcu arasında yer alan Allahyar'ın adı, geçmişte Galatasaray için de geçmiş ancak Sarı Kırmızılı yönetim oyuncunun menajerinin Instagram paylaşımı sonrası transferden vazgeçmişti.