Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Trabzon'un yıldızından büyük fedakarlık!

Sakatlığı nedeniyle üç ay takımdan ayrı kalacak olan Bourceanu, “Kontenjanda yer açmak için beni kiralayabilirsiniz” dedi.

12.08.2014 09:15

Yabancı kontenjanında sıkıntı yaşayan Trabzonspor’a Alex Bourceanu’dan yardım geldi. Sakatlığı yüzünden sahalardan 3 ay uzak kalacak olan Rumen oyuncu, “Kontenjanda yer açmak için beni kiralayabilirsiniz” teklifinde bulundu.Bourceanu, yabancı kontenjanını boşaltmak için Gustavo Colman ve Sol Bamba’nın sözleşmeleri feshetmek için görüşmelerini sürdüren Trabzonspor Yönetimi’ne jest yaptı. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Steau Bükreş takımından transfer edilen Bourceanu, ligin bitiminden sonra katıldığı Romanya Milli Takımı kampında sakatlandı. Bourceanu, bordo-mavili yöneticilere, “Sakatım. Altı ay sonra tam hazır olunca tekrar hizmet vereyim. Kontenjanda yer açmak için beni 6 aylığına bir yere kiralayabilir veya sözleşmemi askıya alabilirsiniz” dedi.

Teşekkür ettilerFutbolcunun bu tavrı karşısında hem çok şaşıran, hem de duygulanan yöneticiler, Rumen oyuncuya teşekkür ettikten sonra kiralama veya sözleşmesini dondurmak için girişimlere başladı. Trabzonspor’da şu anda 9 yabancı oyuncu bulunduğu için prensipte anlaşma sağlanan Kolo Toure ile sözleşme imzalanamıyordu. Sefa Yılmaz’dan 4 yıllık imzaKayserispor’dan Sefa Yılmaz’ı resmen renklerine bağlayan Trabzonspor, bu oyuncuya ödenecek parayı açıkladı. Bordo-mavililer 4 yıllık anlaşma sağlanan futbolcuya ilk yıl 2 milyon 880 bin lira garanti para ödeyecek, ikinci yıl yüzde 20 artış yapılacak, son iki yılda da artış oranı yüzde 10 olarak belirlendi. Oyuncuya maç başına 28 bin 800 lira verilecek.
Yorumlar | 0
üye profil