Trabzonspor eski başkanlarından Özkan Sümer hayatını kaybetti... Özkan Sümer kimdir?

Gelen son dakika haberine göre Trabzonspor eski başkanlarından Özkan Sümer, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Özkan Sümer'in vefatıyla ilgili Trabzonspor'dan da açıklama geldi. Çok sayıda futbolsever Özkan Sümer'in neden hayatını kaybettiğini ve onun hayatıyla ilgili bilgileri de merak etti. Peki Özkan Sümer kimdir? 

Yayınlanma Tarihi: 22.12.2020 09:12
Değiştirme Tarihi: 22.12.2020 09:12
Trabzonspor eski başkanlarından Özkan Sümer hayatını kaybetti... Özkan Sümer kimdir?

Trabzonspor'un eski başkanlarından Özkan Sümer, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bordo mavili kulüpte teknik direktörlük görevi de yürüten Özkan Sümer 80 yaşındaydı. Özkan Sümer'in tedavisi Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde yürütülüyordu. 

Özkan Sümer'in cenazesiyle ilgili ayrıntılar da belli oldu. Sümer'in cenazesinin bugün Maçka ilçesinde toprağa verilmesi bekleniyor. 

TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA

"Eski futbolcumuz, eski başkanımız, şampiyon teknik direktörümüz, eski Futbol ve Altyapı Genel Koordinatörümüz, Divan Kurulu Üyemiz, İstişare Kurulu Başkanımız ve TÜFAD Onursal Başkanı Sayın Özkan Sümer’i kaybettik. Yakınlarının, sevenlerinin, camiamızın ve futbol ailesinin başı sağolsun."

ÖZKAN SÜMER KİMDİR? KAÇ YAŞINDAYDI? NEDEN VEFAT ETTİ

Trabzonspor'da başkanlık ve teknik direktörlük yapan Özkan Sümer, Türk futbolu için efsane bir isim. 20 Kasım 1940 yılında Trabzon'da doğan Özkan Sümer, bir dönem Galatasaray'ın da başına geçmişti. Özkan Sümer'in çalıştırdığı takımlar arasında Konyaspor, Galatasaray, Trabzonspor, Denizlispor, Malatyaspor, Samsunspor gibi takımlar da var. Özkan Sümer, yakalandığı kanser nedeniyle bugün hayatını kaybetti. Özkan Sümer 80 yaşındaydı.