Trabzonspor'da teknik direktör Eddie Newton'ın görevine son verildi

Trabzonspor'da şok bir ayrılık yaşanıyor. Gelen son dakika bilgilerine göre Trabzonspor'da alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Eddie Newton'ın görevine son verildi.

Yayınlanma Tarihi: 31.10.2020 10:20
Değiştirme Tarihi: 31.10.2020 10:21
Trabzonspor'da teknik direktör Eddie Newton'ın görevine son verildi

Trabzonspor'da alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Eddie Newton'ın görevine son verildi.

Kasımpaşa maçında 3-1'lik galibiyetten 4-3'lük yenilgi alan ve ligin 7 haftası geride kalırken 5 puan toplayabilen Bordo-Mavili ekipte fatura Newton'a kesildi.

Fenerbahçe yenilgisinden sonra arayışlara giren ve bazı teknik adamlarla görüşen Trabzonspor Yönetimi bir süre daha İngiliz hoca ile devam etme kararı almıştı. Son yenilginin ardından Eddie Newton ile yollar ayrıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Süper Lig'de Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup olan Trabzonspor'da teknik direktör Eddie Newton, maç sonunda istifa iddialarına cevap vermişti.

Newton, ''Bu sonucun nedeni hatalar, basitçe söylemek gerekirse. Topu bu kadar kolay verirseniz sonucu görürsünüz. 4 büyük hata yaptık, golleri yedik. Bu kadar basit hatalar yapamazsınız. Yaparsanız cezasını çekersiniz. Bu kadar basit. Başarı durumu, sezonun sonunda değerlendirilir. Henüz sezonun başındayız. Yapmamamız gereken hatalar var. Bunların sonuçlarını görüyoruz. Başarılı ya da başarısız demek için sezon sonunu beklemelisiniz. İstifa eleştirilerini anlıyorum ama mücadeleden kaçan biri değilim, sonuna kadar mücadele edeceğim.'' sözlerini kullanmıştı.