Trabzonspor'da hedef Abdullah Avcı! Eddie Newton giderse...

Trabzonspor'da sular durulmuyor... Bordo Mavililer, teknik direktör Eddie Newton'ın ayrılması durumunda Başakşehir, Milli Takım ve Beşiktaş'ta görev yapan Abdullah Avcı ile masaya oturmayı planlıyor.

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2020 09:56
Değiştirme Tarihi: 20.10.2020 09:56
Trabzonspor'da hedef Abdullah Avcı! Eddie Newton giderse...

Trabzonspor Yönetimi yeni teknik direktör konusunda zaman kaybetmek istemiyor. Daha önce Hüseyin Çimşir sonrası 3 kez görüşülen ancak anlaşılamayan Abdullah Avcı, Newton’un koltuğuna ilk aday. Yönetimin bir kanadı tecrübeli hoca ile temas kurarken, nabız yoklandı. Avcı’nın ise şu aşamada acele karar vermek istemediği ve özellikle takımın başında bir teknik direktör varken şartları konuşmaya sıcak bakmadığı öğrenildi. Ancak olası Newton’un ayrılığı halinde Trabzonspor’un teknik direktör olarak ilk hedefi; Abdullah Avcı olacak.

12 milyon TL tazminat hakkına sahip

Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra yayıncı kuruluşta yorumculuk görevi yapan Avcı, sözleşmesi gereği yıllık 12 milyon TL tazminat alma hakkına sahip. Bu konuda Beşiktaş tarafı Avcı ile uzlaşmaya çalışıyor. Mevcut fesih kontratının devam etmesi halinde Avcı başka bir takımla anlaşırsa, örneğin 7 milyon TL’ye de el sıkışsa dahi Beşiktaş tarafından ücreti yine 12 milyon TL’ye tamamlanmak zorunda. (Fanatik)