Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan Alanyaspor maçı sonrasıyla ilgili açıklama

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Alanyaspor maçı sonrası yaşananlara ilişkin son dakika açıklamalarında bulundu. Maçın gergin olacağını tahmin ettiğini söyleyen Ahmet Ağaoğlu, bu seviyede bir gerginlik yaşanacağını tahmin etmediğini belirtti. Maçın başından itibaren tepkiyle karşılaştıklarını söyleyen Ahmet Ağaoğlu, kendilerinin oraya misafir olarak gittiğini, yalnızca tribünde kendilerine 'hoş geldiniz' dendiğini ifade etti. İşte Ahmet Ağaoğlu'nun son dakika açıklamalarından öne çıkanlar...

Yayınlanma Tarihi: 23.06.2020 15:14
Değiştirme Tarihi: 23.06.2020 15:14
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan Alanyaspor maçı sonrasıyla ilgili açıklama

Olaylı Alanyaspor Trabzonspor maçıyla ilgili son dakika açıklamalarında bulunan başkan Ahmet Ağaoğlu, alkollü olduğuyla ilgili iddiya netlik kazandırdı. "Alkollüydün demeleri üzerine uçağı durdurduk. Polisi çağırdım. Polis durup dururken alkol testi yapılmayacağını söyledi. 0.00 çıktı. Sadece soğuk suyla yüzümü yıkadım" ifadelerini kullandı.


35 yıldır sporda faaliyet yürütüp yöneticilik yaptığını belirten Ahmet Ağaoğlu, "Çok gergin bir maçtı. Başından sonuna kadar. Gergin olacağını da tahmin ediyordum. O düşünceden hareketle ben protokol tribününden ayrı bir yerde oturmak için TFF ve emniyetten sorumlu kişiden izin istedim. Benim bulunduğum yerle protokol arasında 30-40 metre yer vardı. Beklentim vardı ama bu düzeyde bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyordum. Her ne kadar Erol Bulut orada mavi jean-turuncu tişörtle çıksa da normal bir maçtı." dedi.

Maç başından itibaren tepkilerle karşılaştıklarını beliten Ahmet Ağaoğlu, TFF yetkilisinin de bölgeyi terk etmek zorunda kaldığını atılan gollerin ardından da farklı hareketler yapıldığını söyledi. 

"SUYUN KAYNAMA NOKTASI 100 TRABZON İNSANININ 5 DERECE"

Patlama noktasının yaşandığı ana ilişkin detayları paylaşan Ahmet Ağaoğlu, sahadan ayrılmalarına 1-2 dakika kala bir kişinin tribün yolundan gelerek parmağını sallamaya başladığını ve hakaret ettiğini söyledi. 

Ahmet Ağaoğlu o anları şöyle anlattı: Rahmetli babamı düşününce ben de o sözleri kendisine iade ettim. Tekrar sakinleştiğimiz an bu kez Alanyaspor Başkanı bana 'Sen benim abime küfür ediyorsun' diyerek telefonunu gösterdi. İlk tepkim 'Ben senin abine neden küfür edeyim' oldu. Çok iyi biliyorlar herhalde suyun 100 derece kaynayıp Trabzon insanının da 5 derece kaynadığını. Bize bilmem ne olduğu dediği büyük abisiymiş. Şartlar ne olursa olsun biz misafir olarak gitmişiz oraya. Tribün haricinde hoş geldin yok, hiçbir şey yok. Fenerbahçe ile oynadığımız günün sabahı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, herhangi bir ihtiyacımız olup olmadığını sordu. Bizim aramızda ne kadar gerginlik olursa olsun bunlar normal şeylerdir. Alanya'da ise küfür ve parmak. Herhalde anlayışları bu"

"VURMAYA KALKSAM VURURUM"

Maçın ardından açıklama yapan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Ahmet Ağaoğlu'nun kendisine vurmaya kalktığını ifade etmişti. Bu konuyla ilgili de konuşan Ahmet Ağaoğlu, vurmak istesem vururdum diyerek şunları söyledi: "Alanyaspor Başkanı vurmaya kalktı diyor ama vurmaya kalksam, 20 santimlik mesafede. 62-63 yaşındayız ama gücümüz kuvvetimiz yerinde... Havaalanına geldiğimizde oyuncuların bazıları uçağa bindi. Bu sırada Alanyaspor başkanının bir televizyon kanalına bağlandığını ve benimle ilgili konuştuğunu söylediler. Hasan Çavuşoğlu çıkmış alkollüydü ağzı leş gibi kokuyordu diyor. Benim ağzım koksa koksa anamın sütü kokar. Alkollüydün demeleri üzerine uçağı durdurduk. Polisi çağırdım. Polis durup dururken alkol testi yapılmayacağını söyledi. 0.00 çıktı. Sadece soğuk suyla yüzümü yıkadım. Camiamızdan ve Türk halkından özür diliyorum. Alanyaspor müdürünün bir Başakşehir hayranı olduğu ortaya çıktı. Senin yöneticinin Hüseyin hocaya küfür etmediğinden emin misin?"

Kaynak: Fanatik