Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Trabzonspor Asbaşkanı Çubukçu: 'Agresif futbol için biraz sabır'

Trabzonspor Asbaşkanı Çubukçu: 'Agresif futbol için biraz sabır'

Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, takımın iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini ve zamanla istenilen takımın ortaya çıkacağını belirterek, “Beklenen ve istenen agresif futbol zamanla daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bunun için sabırlı olmamız gerekiyor” dedi.

15.08.2016 12:59

Yenilenen kadrosuyla yeni sezona başlayacak olan Trabzonspor’da asbaşkan Ahmet Çubukçu, biraz zamana ihtiyaçları olduklarını söyledi. Çubukçu, yaptığı açıklamada camiadan sabır ve destek isteyerek, “Takım çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Ersun hoca takımı gerçekten çok iyi çalıştırdı. Kondisyon anlamında takımın iyi noktada olduğunu herkes gördü. Bursaspor karşısında alınan mağlubiyet hayal kırıklığı yaratmasın. Beklenen ve istenen agresif futbol, zamanla daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bunun için sabırlı olmamız gerekiyor” diye konuştu.

“DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”
Asbaşkan Çubukçu, zamanla taşların yerine daha iyi oturacağını belirterek, “Bunun için sabırlı olmamız gerekiyor. Birkaç sonuçla her şeyi yıkıp dökmemeliyiz. Bursaspor ile oynadığımız son hazırlık maçında ki sonuca takılıp kalmamalıyız. Hazırlık maçlarında bu tür sonuçlar zaman zaman ortaya çıkabilir. Bu sezon iskelet kadroyu oluşturmamız için çok önemli. Bu noktada camianın desteğine de ihtiyacımız var. Sabırla birlikte beklenen Trabzonspor gelecek” ifadelerini kullandı.

YENİ TRANSFERLER GENÇLERİ UNUTTURDU
Bu arada, Trabzonspor’da yeni transferlerin takıma katılması gençleri unutturdu. Slovakya’da yapılan ilk etap kamp çalışmalarını genç ağırlıklı kadro ile gerçekleştiren bordo mavililerde, yeni transferlerin takıma katılması gençleri geri planda bıraktı. Teknik Direktör Ersun Yanal, Gyirmot, Al Tadhamon ve Bursaspor ile oynanan son üç hazırlık maçında ağırlıklı olarak yeni transferlere şans tanıdı. Macaristan kampının ardından 5 genç oyuncunun takımdan ayrılmasıyla gelinen noktada, Başkan Muharrem Usta'nın daha önce yaptığı, ‘yeni sezonda kadroda altyapıdan 4-5 genç oyuncu bulunduracağız’ açıklamasının yeni sezonda uygulanıp uygulanmayacağı ise merak konusu oldu.

OKAY: “HER ŞEY GÜZEL OLACAK”
Trabzonspor’un orta saha oyuncusu Okay Yokuşlu, yeni sezondan umutlu. Onazi, Bero gibi isimlerin takıma katılmasına rağmen rekabeti bırakmayan ve formaya yakın olan 22 yaşındaki genç oyuncu, her şeyin güzel olacağını söyledi. Geride kalan sezonu unutturmak istediklerini belirten Okay, “Yeni bir sayfa açıyoruz. Yapılan transferlerle daha da güçlendik. Yeni sezonda her şey güzel olacak” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar | 0
üye profil