Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Trabzon very very good! *çok çok iyi

Trabzon very very good! *çok çok iyi

“Trabzon bu tür organizasyonlar için Paris’ten İstanbul’dan Ankara’dan daha güzel bir şehir. Trabzon’un hazırlığını tam manası ile yapmış olması bizim için ayrı bir mutluluk”

14.07.2016 02:06

“Trabzon bu tür organizasyonlar için Paris’ten İstanbul’dan Ankara’dan daha güzel bir şehir. Trabzon’un hazırlığını tam manası ile yapmış olması bizim için ayrı bir mutluluk”

ISF Başkanı Laurent Petrynka, "Trabzon Türkiye'de değil Dünya'da olimpiyatlara en hazır, en uygun, seviyesi en yüksek şehirlerden bir tanesi. Trabzon bu tür organizasyonlar için İstanbul'dan Ankara'dan Paris'ten de güzel bir şehir" dedi. Trabzon'da halkın, yönetimlerin ve politikacıların organizasyonlara sahip çıktığını belirten Petrynka, "Dünya standartlarında olimpiyata hazır olan Trabzon'un hazırlığını tam manası ile yapmış olması ayrı bir mutluluk. Ben bir çok ülkede organizasyonlara katıldım. Her şeyi son dakikaya bırakan, bizi yoran şehirlere rastladık. 30'dan fazla ülke buraya gelmeyi tercih etti. Türklerin uluslararası müsabakalar için çok istekli olmaları, onların bu alandaki başarma azminin ve başarılarının bir göstergesidir" dedi.Önce samba sonra horonTrabzon'da Türk sporcular madalyalarıyla poz verdi. Tören sonrası sahaya inen Brezilyalı gençler samba yaparken Türk gençlerde misket ve horonla onlara eşlik etti.Türk sporcular madalyaya koştuGYMNASİAD 2016 Trabzon'da Türk sporcular ikinci günde de farklı dallarda bir çok madalya kazandı.KARATE / KATA : Emre Vefa Göktaş (altın), Mehmet Batuhan Özdemir (gümüş), 50 kg Kumite: Ekrem Aykanat (altın), 54 kg Kumite: Berkay Ayhan (altın), 58 kg Kumite: Ömer Faruk Ateş (altın), 62 kg Kumite: Oğuz F.Kaçar (altın)KADINLAR: Bahtınur İlayda Turgut (gümüş), Cahide Nur Duman (bronz), 44 kg Kumite: Figen Yıldırım (gümüş), 48 kg Kumite: Ezgi Doğan (bronz), 52 kg Kumite: Birsu Gaye Özyazmacı (altın), 56 kg Kumite: Zeynep Tolay (altın)ATLETİZM:400 metre engelli Uğur Erim (altın), 400 metre engelli Leyla Yanardağ (gümüş)YÜZME:Kadınlar 50 metre sırtüstü İlayda Kargın (gümüş), serbest karışık 4x100 metre Türkiye (bronz)Eskrim KADINLAR: Epe Nisanur Özkalaycı (gümüş), Kılıç Beyaz Demiray (gümüş), Flöre Fatmanur Gülen (gümüş).

Yorumlar | 0
üye profil