Trabzon basınından bomba Abdullah Avcı iddiası: Fenerbahçe maçında takımın başında olacak

Trabzonspor'un son Başakşehir mağlubiyetinin ardından Eddie Newton ile yolların ayrılacağı iddialarını güçlendirdi. Bordo mavili ekibin yeni hocasının ise Abdullah Avcı olacağı konuşuluyor. Hatta Abdullah Avcı'nın Fenerbahçe maçında Trabzonspor başında olacağı da öne sürülüyor. Peki Abdullah Avcı Trabzonspor'a gelecek mi? Gelişmeler neler? İşte tüm ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2020 16:06
Değiştirme Tarihi: 18.10.2020 16:08
Trabzon basınından bomba Abdullah Avcı iddiası: Fenerbahçe maçında takımın başında olacak

Geçtiğimiz sezonun flaş ekiplerin Trabzonspor, bu sezona kötü bir başlangıç yaptı. 5 haftada 1 galibiyet alarak 5 puan alan bordo mavili takımda, Eddie Newton'un geleceği sorgulanıyor. 

Karadeniz Gazatesi'ne iddiasına göre son şampiyon Başakşehir'e karşı alınan mağlubiyet sonrası hareketli anların yaşandığı Trabzonspor'da kötü futbol nedeniyle Eddie Newton ile yolların ayrılacağı belirtiliyor. 

Gönderileceği iddia edilen Eddie Newton'un yerine ise sezon başı da adı Trabzonspor ile anılan Abdullah Avcı'nın geçeceği ifade ediliyor. İngiliz hocanın, maç boyunca kenar yönetiminde etkisiz kaldığı görüşüne karar veren yöneticilerin, Abdullah Avcı ile temasa geçtiği de öne sürüldü. 

FENERBAHÇE TRABZONSPOR MAÇINDA OLACAK İDDİASI

Eddie Newton ile yolların ayrılacağı konuşulan bordo mavili ekip, kısa süre içerisinde Abdullah Avcı'ya imzayı attırmayı planlıyor. İşbaşı yapacak olan Abdullah Avcı'nın Fenerbahçe derbisinde de kulübede olacağı konuşuluyor. 

566 BİN TL TAZMİNAT

Tahkim Kurulu, geçtiğimiz günlerde Abdullah Avcı'nın ekibinde yer alan 5 yardımcı ile Beşiktaş arasındaki dava ile ilgili kararını açıklamıştı. Karara göre siyah-beyazlılar, 5 isme toplam 566 bin 489 TL tazminat ödeyecek.

AHMET NUR ÇEBİ'DEN AVCI MESAJI

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise Avcı'ya ödeme yapmak istemediklerini belirterek, ''Abdullah Hoca, kendi açıklamasını yapabilecek kadar yürekli ve güçlüdür. Ben, Abdullah Hoca'yla görüştüğümde üzülerek söylüyorum ki, 'Para konularını sizle görüşmek istemiyorum, avukatımla görüşün' demiştir. Dolayısıyla avukatıyla yapılan görüşmelerde de eşler dostlar var arada inşallah hayırlısıyla bir şeye bağlayacağız. Evet, bizden para almamıştır ancak haklarından vazgeçtiğini duymadım daha. Eğer onu ifade etmek istiyorsa Beşiktaş camiası olarak kendisine saygı ve sevgilerimizi iletiriz'' sözlerini kullanmıştı.

ABDULLAH AVCI'NIN AVUKATI NE DEMİŞTİ?

Abdullah Avcı'nın avukatı Sami Dinç, "Abdullah Avcı takım bulana kadar Beşiktaş'tan maaş almaya devam ediyor" konusuyla ilgili müvekkili adına açıklama ihtiyacının doğduğunu belirterek, "Müvekkil teknik adamın Beşiktaş ile olan hizmet sözleşmesi, 29 Ocak 2020 tarihinde Beşiktaş tarafından tek taraflı olarak feshedilmiştir. Böyle bir fesih halinde ilgili hizmet sözleşmesinin hitamı tarihi olan 31.05.2022'ye kadar tüm ücretlerin tazminat olarak müvekkil teknik adama derhal ödenmesi gerektiği ilgili hizmet sözleşmesinde açık ve net bir şekilde belirtilmiştir" ifadelerini kullanmıştı.