Tolgay Arslan'dan sakatlık açıklaması!

Tolgay Arslan'dan sakatlık açıklaması!
Yayınlanma Tarihi: 02.09.2015 11:52 | Değiştirme Tarihi: 02.09.2015 11:52

Beşiktaş'ın dört gözle beklediği Tolgay Arslan çarpıcı açıklamalar yaptı: “Dizim eskisine göre daha iyi. 3 fitness hocasıyla çalışıyorum ve 2 hafta sonra koşulara başlamayı planlıyorum. İkinci yarının başında sahalara bomba gibi döneceğim ve ardından Beşiktaş'ın şampiyon olması için elimden geleni yapacağım”

Beşiktaş’ın, Trabzonspor’la kıyasıya bir rekabet içine girip geçen sezonun devre arasında Hamburg’dan kadrosuna kattığı Tolgay Arslan, büyük bir şanssızlık yaşamış ve yeni sezon öncesi Almanya’daki kamp sırasında sakatlanmıştı.

Sol diz çapraz bağlarında kopma tespit edilen Tolgay’ın, en az 6 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanmıştı. Orta sahaya transfer yapamayan Siyah-Beyazlılar’da herkesin dört gözle beklediği tecrübeli futbolcu, son durumu ve ne zaman sahalara döneceğiyle ilgili konuştu. İşte 24 yaşındaki oyuncunun ağzından bu süreçte yaşadıkları ve tedavi dönemi; “Geçen sezonun ikinci yarısında Beşiktaş’a geldim ve kısa sürede takıma uyum sağladım. Yeni sezonu da büyük bir heyecanla bekliyordum. Ancak bir anda beklemediğim bir sakatlık yaşadım. En kısa zamanda ayağa kalkacağım. Şu anda dizimi güçlendirmek için bisiklete biniyorum. Ayrıca vücudumu da hazır tutabilmek adına ağırlık çalışmaları yapıyorum. 2 hafta sonra koşulara başlamayı planlıyorum. Şu an Almanya’dayım ve burada 3 fitness hocasıyla birlikte sıkı bir tedavi programı uyguluyoruz.”

‘Daha kötüsünü yaşamıştım’ 

“Hedefim, 2. yarıda formayı alabilmek. Eşim de bana çok destek oluyor. Yemeğimden tutun, en ufak bir ayrıntıya bile dikkat ediyoruz. Bir an önce sakatlıktan kurtulmak istiyorum. Sakatlıkla nasıl başa çıkabileceğimi ise biliyorum. Almanya’da Aachen’de 30 maçın üstünde forma giydikten sonra Hamburg’un yolunu tutmuştum. Ancak bir hazırlık maçında rakibin sert darbesi sonucu, şu anki sakatlığımdan daha kötüsünü yaşamış ve 8 ay sahalardan uzak kalmıştım. Sonrasında da geri dönmeyi başarmıştım.”

‘Ekstra motive ediyor’

“Dizim eskiye göre çok daha iyi. Elbette biraz ağrılar var ancak  bunlar geçecek. Taraftarımızın beni ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Bu da bana ekstra motivasyon sağlıyor. Onları mutlu etmek en büyük hayalim. Sahalara bomba gibi dönüş yapacağım ve Beşiktaşımız’ı hep birlikte şampiyon yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

‘Şenol hoca büyük şans’

“Beşiktaş’ın başına Şenol Güneş gibi bir teknik adamın gelmesi hepimiz için büyük bir şans. Takıma geldiğinden beri bizimle yakından ilgilendi. Oyuncusundan nasıl verim alacağını ve ne istediğini çok iyi biliyor. Ondan çok şey öğreneceğimizi düşünüyorum. Geçmişte Türk Milli Takımı’nda ve çalıştırdığı kulüplerde yaptıkları ortada. Beşiktaş’ı, ligde şampiyon yapacağına inanıyorum. Sahalara döndüğümde, onu mahcup etmemeye çalışacağım.”

‘Aradaki farkı erken açmalıyız’

“Bu sezon şampiyonluk yarışının daha zor geçeceği kesin. Galatasaray ve Fenerbahçe ile yine büyük bir yarışa gireceğiz. Özellikle Fenerbahçe yıldız oyuncular aldı. Ancak takım olmadan başarı gelmiyor. Geçen sezon mutlu sona çok yaklaşmıştık ancak son haftalarda şanssız maçlar yaşadık. Artık bu kayıpları yaşamak istemiyoruz. Şampiyonluk için rakiplerle puan farkını baştan açmak gerek. İşte bu yüzde her karşılaşmadan maksimum puan almak ve derbileri de kazanmak gerekiyor.”